| Irina1122 a întrebat:

Sunt Irina si am 13 ani ___îmi place mult de un baiat si lui ii place de mine mi-a spus-o chiar el apoi mi-a propus sa ne intalnim ( eu am acceptat ) la inceput totul a fost foarte bine dar apoi am observat ca nu imi mai scrie si nici nu prea atrage atentie la mine.
Nu stiu ce s-a intimplat poate nu ii mai place de mine sau...
Eu sunt cam timida si nu pot face primul pas nu il pot intreba ce s-a intimplat (nu imi ajunge curaj)
Ajutati-ma va rog frumos dati-mi un sfat... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Cred ca d-asta. Uneori e bine sa fii timida, dar cred ca lui nu ii place sa fii atat de timida. Fa-ti curajul necesar si vorbeste cu el, altfel el e posibil sa nu te mai caute, si tu ce vei face dupa? Bafta!

| Irina1122 explică (pentru Florenta16):

DAca vorba merge de dragoste atunci el intr-un fel tot e cam timid
I-a fost greu sa decida daca trebuie sa imi spui despre sentimentele lui sau nu.
Ambii suntem cam timizi si asta cred ca incurca relatiei noastre

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate pentru tine, lui i-a trecut repede. Curaj, esti la inceput de drum, dar da-mi voie sa te intreb: ce poate face un baiat cu o fetita de 13 ani?

| Irina1122 explică (pentru neutrino):

De fapt suntem de aceeasi virsta si in plus avem multe in comun

| schmoll a răspuns:

Sunteti la o varsta mai frageda, razgandeala face parte din perioada preadolescentina, totusi singura solutie e sa iti faci curaj, nu te omoara nimeni, ai incredere in tine

| Irina1122 explică (pentru schmoll):

Da probabil asa va fi mai bine

| ONE123456789 a răspuns:

Eu spun sa prinzi curaj. Daca nu il intrebi ce se intampla atunci nu vei stii asta niciodata. Poate nu o sa te mai caute niciodata. Baietilor le plac de obicei fetele mai sigure pe ele cu caracter. Fa o schimbare la tine! O sa fie un WAW pentru toti! Bafta!

| Irina1122 explică (pentru ONE123456789):

Cred ca ai dreptate dar ideea e ca ambii suntem timizi cind e vorba de aceasta tema si nu stiu cum sa procedez...

| Luckan110 a răspuns:

Fa-ti curaj si intreaba-l care e problema, gandeste-te ca nu ai ce sa pierzi.Mult noroc, sper sa reusesti sa termini cu bine!

| Caitlin1426 a răspuns:

Mi s-a întâmplat și mie asta și la mine problema era ca s-a îndrăgostit de încă o fata și asa voia sa fie cu ambele eu nu l-am vrut și l-am lăsat în pace dar nici aialaltă nu la vrut și a rămas singur...
Poate ai și tu aceeași problema Oricum BAFTA!

| Irina1122 explică (pentru Caitlin1426):

Posibil... Dar sper ca nu va fi asa
Ms mult