| ZackBios a întrebat:

Sunt un baiat bisexual de 15 ani, in urma cu 3 zile am intretinut relatii sexuale NEPROTEJAT cu un baiat de aceeasi vârstă. Amandoi virgini pe atunci, fiind siguri ca nu avem nicio boala cu transmitere sexuala.
De 2 zile ma ustura dar foarte ușor uretra atunci cand urinez, doar pe moment si foarte ușor. S-ar putea sa sufar de vreo boala cu transimtere sexuala? Si daca da, pot sa merg la un consult fara ca ai mei sa stie?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Well da e posibil și asta, doar că dacă nu v-ați iubifriant îndeajuns e posibil să fie o infecție a tractului urinar. Când am făcut eu prima dată sex, la un moment dat s-a rupt prezervativul și am continuat fără, tipa nu era udă, eu nu aveam experiență, urmarea sexului pe uscat? Dezastru, usturime, urinare frecventă, automat tipa fiind prostituată, mi-am făcut filme, am mers la dermatolog, la urolog, mi-am făcut test de BTS ca la final să aflu că era o afurisită de infecție urinară care se poate trata cu o baie caldă...

| ZackBios explică (pentru SG1995):

Nu ne-am lubrifiat aproape deloc. Multumesc pentru ajutor atat tie cat si celorlalti, ieri am dezvoltat simptome de infectie abtractului urinar ai ma voi duce la un consult daca voi fi primit in perioada aceasta.

| SG1995 a răspuns (pentru ZackBios):

Păi vezi că iubifrierea e importantă, mai ales când vorbim de sex anal, de fapt când vorbim de sex anal uzarea unui prezervativ e obligatoriu nu neapărat pentru protecție asupra bolilor ci pentru a asigura o cât mai bună iubifriere, iar prietenul tău dacă nu v-ați iubifriat suficient e posibil să aibă fisuri anale destul de usturătoare, deci dacă observă atunci când defechează că apare și sânge, e din cauza lipsei de iubifriere.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit dacă ai renunța la bisexualitate și ai face sex doar cu viitoarea ta soție după căsătorie. Oicine poate fi bisexuall dacă vrea, toți avem înclinație în diverse grade spre toate încălcările posibile ale conștiinței și sexul împotriva conștiinței aduce multă vinovăție și nefericire pe termen lung.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca usturimea care se manifesta in interiorul uretrei sa fie provocata de o infectie de natura bacteriana care a aparut ca urmare a actului sexual anal neprotejat. Diagnosticul corect il poate stabili medicul urolog in urma unei simple consultatii. La varsta precizata, poti sa te prezinti la un cabinet urologic pentru consultatie fara sa fii insotit de parinti sau o persoana adulta. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai bani pentru un cabinet privat, poți.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii infectat cu o boala sexuala. Consulta un medic urolog.

| LPCTSTR a răspuns:

Asta numai un medic poate sa-ti spuna.

| cristimihailov a răspuns:

In fund stau multe chestii nasoale. Tocmai ai urcat unele pe cocosel.

| seth2016 a răspuns:

Poate fi ITS, o infectie transmise pe cale sexuala, sau nu. E de ajuns sa nu te speli pe maini inainte de a pune mana pe acolo ca sa te infectezi cu vreo bacterie.
Uretra se poate inflama si de la sapun, de la igiena precara sau de la o manevra mai viguroasa.

>> Si daca da, pot sa merg la un consult fara ca ai mei sa stie?
Din ce zici e posibil sa fie o inflamare, nu vad de ce nu le-ai spune parintilor.

| Ionutcr33 a răspuns:

Cum a fost? Ti a plăcut?

| ZackBios explică (pentru Ionutcr33):

De ce? Vrei sa incerci?
Da, a fost placut.

| Ionutcr33 a răspuns:

Nu ai nimic stai linistit eu zic ca va trece e ceva de scurta durata. Daca nu trece le poti spune părinților. Chestia asta se mai întâmplă si de la rinichi