| Ionică a întrebat:

Sunteti de acord sa faca primul pas femeia? Aduceti argumente, va rog. Multumesc!

9 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Da.Suntem egali, nu?

| yanny`s a răspuns:

Din moment ce baietii de azi sunt fraieri trebuie sa facem noi primul pas, corect?
laughing

| Silviu591 a răspuns:

da.de acord.nu e faza ca baietii sunt fraieri yanny. poate baiatul n`are tupeu sau cu totul din alte motive.ca pana acum numai baiatul a facut primul pas.nu ar fi cazul sa se mai schimbe lucrurile? ma enerveaza ideea ca fata trebuie sa "astepte". dc crezi ca multe femei mor nemaritate?

| marla a răspuns:

Mai logic si mai corect ar fi daca el ar face alegerea. si ea sa fie cea aleasa. p. u ca baietii zic ca le plac fetele care trebuie cucerite dar nu alea care la cad in brate la primul semn. dar de fapt nu prea cont cine face primul pas daca e vorba de o realtie in care domina niste sentimente cu adevara sincere. atucni nu cont cine face primul pas, important ca sa fie facut =)

| Mina a răspuns:

Da, normal. Argumente? Exista o regula care spune ca barbatul trebuie sa faca primul pas? Daca exista atractie, nu conteaza cine face primul pas, atata timp cat este facut!

| gagica a răspuns:

Nu. barbatul trebuie sa faca primul pas.

| stetoscop a răspuns:

Femeia conduce azi (mai multe din umbra), spre marea mirare a barbatilor. sunt de acord ca femeia sa faca primul pas deoarece o femeie inteligenta isi alege partenerul, nu se lasa aleasa.

| N.Priceputu' a răspuns:

Da; si este strict necesar sa-l faca si pe cel de al doilea, al treilea...
altfel, cum ar ajunge in bucatarie(sa gateasca), in baie(sa spele cada)si mai ales in dormitor!(sa faca patul)?

| Kiddow a răspuns:

Mi se pare mai normal ca un barbat sa faca primul pas. Pe femeie trebuie sa o castigi si nu sa se arunce ea in bratele unui barbat.