| bogzy a întrebat:

Salut toata lumea.Mai fratilor sunt intr-o dilema de zile mari.Este o fata la mine in clasa de care imi place. Ea e tare draguta. Dar nu am curaj sa o intreb din doua motive:1-ea s-a obisnuit cu mine cu ochelarii ( ii port numai la scoala in rest nu ) si nu stiu daca s-ar putea inchipui cu mine si 2-clasa mea e o clasa de barfitori.Nu e o clasa unita.Sunt grupuri si grupuri chiar si intre fete.Si ea mai barfeste. Dar anul' asta ma duc in tabara si o sa fie si ea acolo. Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ii arat adevartu' fel in care sunt eu? Multumes anticipat ( dau fundita )winking

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Deci fratelaughing)
fetele asteapta mai mereu ca baietii sa faca primul pas iar daca tu nu vei face nimic nu o sa te placa niciodatabig grin
imbraca-te misto, vorbeste cu ea si nu uita sa-i faci complimente
daca te duci cu ea in tabara ai grija sa-i furi un sarut(macar unu') si nu mai fi timid.arata-i cine esti cu adevarat si nu te sfii sa vorbesti in fata ei... poate atunci cand veniti la scoala va pupati (amical, pe obraz) daca da, prinde-o de talie in timp ce o pupi (crede-ma ca si mie mi s-a intamplat si merge, adica m-am gandit toata ziua la tipu ala), daca nu va pupati, atunci fa-o!
Daca nu te duci tu la ea, stai calm ca nu o sa vina nici ea la tinewinking!

7 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Pai zi-i ceva inainte sa ti-o sufle altu'

| irina20 a răspuns:

N-are nici o treaba faptul ca porti sau nu ochelari, ca aia barfesc sau mai stiu eu ce.

Scurt si la obiect, o placi? Spune-i!

| Dizzydizz a răspuns:

Sa ii spui ca o placi
te-ai gandit daca si ea te place si nu are curajul sa tiio spuna? pierdeti aman2 sansa asta.

| Cryssy a răspuns:

N-are nicio treaba daca porti ochelari sau nu.
Spune-i. Nu astepta prea mult pentru ca dupa aceea poate fi prea tarziu. Nu pierzi nimic daca ii spui ce simti pentru ea.
Succes!

| Mr* Tweenkle a răspuns:

Frate, si eu sunt in aceeasi dilema ca tine{de fapt nu port ochelari}
Dar din pacate eu am intreabat deja acea colega daca ar vrea sa fim impreuna si mi-a zis scurt ca nu ar putea face asta deoarece suntem in aceeasi clasa, ca nu poate fi cu un coleg, etc, dar totul e sa incerci incetul cu incetul, deoarece mai intai trebuie sa-i castigi increderea. Nu in ultimul rand sa fii tu insuti deoarece daca ar fi posibil sa ajungeti sa fiti impreuna ar fi mai bine sa stie de la inceput pe cine are langa ea {Bafta} Fura-i inimawinking

| catthshshshs a răspuns:

Crede-ma, daca nu vei face primul pas, nu vei avea sanse de izbanda. Inima in dinti si mergi si ataca.

| danutz_6930 a răspuns:

"Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ii arat adevartu' fel in care sunt eu? " fa asta si nu o sa ai nimic de pierdut, daca te place, o sa te placa asa cum esti tu, nu cum incerci sa fii sau cum pari in ochii altora! bafta!