| AlinTyres a întrebat:

Salut,tocmai am facut 22 de ani si tot singur sunt, oare de ce nu ma pricep la fete? am avut cateva relatii in care tot eu am ramas cu botul pe labe... vreau sa imi caut linistea, dar nu stiu cum sa o gasesc?! cum sa ma comport sa fie bine? ceva pareri idei? Va multumesc.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cum sa-ti zic eu, totul tine de aluat. Nu faci placinte cu aluat de prajitura, ca nu ies bune...
Sigur nu o sa-ti gasesti linistea cu o fata care cauta petrecerea, mai bine si tu, in loc sa mergi la crasma, cauta sa te duci mai des printr-o librarie, biblioteca, gasesti o fata pasionata de literatura, de alte lucruri.

| Zenithf a răspuns:

Relativ la ce am zis, am gresit putin, calea nu-i atat de directa. Adica se poate sa gasesti o fata de varsta ta, dar mai degraba intalnesti alte persoane. Nu-i nimic, pentru ca iti poti face cunostinte, prieteni, de orice varsta, si unul stie pe altul, care stie pe altul, care stie pe alta... si asa se fac conexiunile si legaturile.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Primul lucru pe care pot să îl spun aici e că mergi pe un drum greşit.Alcoolul nu îţi rezolvă problemele.Te duce la dependenţă şi te bagă în datorii.Tu cu siguranţă nu asta vrei.Cât despre fete... eşti tânăr încă.Nu ai motive să te grăbeşti.Şi ascultă ce spun eu acum.Decât să stai lângă cineva care nu te merită şi care îşi bate joc de tine, e mai bine să stai singur până când găseşti persoana potrivită pentru sufletul tău.Un mic secret îţi mai spun acum.O fată care te iubeşte te poate determina să te simţi în largul tău şi să fii tu însuţi, te acceptă aşa cum eşti.Deci,ca o concluzie, lasă deoparte alcoolul, că nu duce la nimic bun.Şi aşteaptă până găseşti persoana potrivită.Ai răbdare şi o să vezi că merită aşteptarea.Atunci o să poţi face diferenţa între ce ai avut şi ce o să apreciezi mai târziu. Până atunci, un gând bun din partea mea.

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Ce ar fi daca nu te mai gandesti la asta?
Posibil, te stresezi prea mult din aceasta cauza, stiu cum este pentru ca asa am fost si eu, ma indragostisem de cineva si el nu imi acorda importanta iar cei care imi acordeau nu ma interesau, ma rog, tot cu gandul la el eram.
E mai bine atunci cand nu iti pasa, persoana potrivita va veni atunci cand te astepti mai putin.
Viata este frumoasa si fara " love feelings", doar ca suntem obsedati dupa atentie, deci, in continuare nu te consuma din aceasta cauza, lucrurile speciale vin atunci cand te astepti mai putin!

| Tomy98 a răspuns:

Cumpara-ti o Dacie.
Glumesc.
Ia cu tine vreo 3-4 pretini si lasa-i la vreo 100 m de unde ai tu intalnire si o sa vada ei ce nu e bine.
A...si intre aia 3-4 petini trebuie sa fie si o fata, obligatoriu.
Sa traiesti, numa' bine!

| Ofiintă a răspuns (pentru Tomy98):

Voi va ganditi la ce postati sau doar postati pentru faptul ca nu aveti cu ce sa va ocupati timpul liber?

| h3r a răspuns:

La mulți ani!

Să nu-ți mai plângi de milă că n-ai prietenă ori păsărică.

Acum serios, ești bărbat. Fetele vin și pleacă. Tu decizi cu care îți este bine sau nu. Caută o fată care să nu semene cu celelalte care au plecat, una mult mai bună, pentru inimioara ta.
Cunoaște-o bine prima dată, fii sigur pe tine că merită să încerci, că este cuminte și se păstrează doar pentru tine, fără să te lase și ea.
Nu te mai arunca la toate și stăpânește-te.

| grab a răspuns:

Filmeaza-te in actiune si apoi analizeaza-te impreuna cu alti cativa tovarasi!
Sigur te tradeaza niste gesturi cum ca nu esti prea matur sau te grabesti aiurea.

| AlinTyres explică (pentru grab):

Din pacate asta nu se poate intampla fiindca tocmai am iesit din toate "cerucurile" de prieteni/amici...(fiind un anturaj tare tampit), toata ziua sunt la servici, iar seara ies la plimbare 10-15min. pe stradutele din cartier... cam asta imi este programul in fiecare zi.Mai rau este ca in ultima vreme cand vreau sa discut cu cineva discut eu cu alcool-ul in crasme de 2 lei, si cam imi este frica de problema asta.

| h3r a răspuns (pentru AlinTyres):

Și prietenii vin și pleacă. Și cei care pleacă sunt bine-mersi fără tine. Altfel, nu te-ar fi lăsat la greu.

O să ai și tu pe cineva, nu-ți mai bate capul cu asta.

| grab a răspuns (pentru AlinTyres):

Pai vezi, ti-ai gasit deja raspunsul la problema ta.
Acum treci la schimbari radicale:

Fa-ti mai mult timp liber, renunta la vecinatatea alcoolului pentru ca nicio dar absolut nicio domnisoara nu va aprecia un alcolist, cu atat mai putin parintii ei.

A fost greu? happy

E buna si munca dar nu trebuie sa te sclavagesti fizic de tanar, mai foloseste-ti si capul si mai impune si tu niste reguli in serviciu, macar alea care se regasesc in fisa postului si in medicina muncii gen sa nu lesini pe santier fara apa, sa nu muncesti 3 zile consecutiv suplimentar 50% si d-astea.

Daca nu stii cum, te ajutam doar de aia suntem aici, dar tebuie sa ne promiti ceva: ca o sa ai vointa!

Succes!

| AlinTyres explică (pentru grab):

Eu cred si munca ma influenteaza foarte mult lucrez intr-un domeniu cu cu fel si fel de clienti, dupa o zi stresata la servici consider eu ca fac unele gesturi poate gresite, dar sper sa ma las de sportul care m-am apucat anume(alcool-ul), asta e mergem ianinte. Timp mai mult liber niciodata nu o sa am cel putin in ultimi 6 ani de zile nu am avut mai mult timp liber, ador jobul asta si imi dau intereseul pana peste cap, sa aduc profit in firma unde lucrez fiindca am foarte multe avantaje si eu.Dar incep sa cred vorba cea (Bani nu aduc fericirea!, oricat ai munci si ai strange).

| grab a răspuns (pentru AlinTyres):

Hmm, vezi ca esti un pic spalat pe creier de sefii tai, scuza-ma ca ti-o zic sub forma asta.

Daca chiar vrei sa te ajut, mutam discutia in privat ca mai belesc ochii aiurea si copiii care inteleg tocmai invers treburile astea de oameni mari!

Bafta!

| Ajutatorool a răspuns:

N-am eu cum sa le fac demonstratii, pacea inimii nu ti-o vor aduce altii.

| Edeline a răspuns:

Cand o sa fii insurat o sa duci dorul acestor clipelaughing