| Anvelopa14 a întrebat:

Salut TPU!
1. Este normal mărimea penisului de 14, 5cm la vârsta de 15 ani?
2. Este normal sa îmi fac griji dacă la vârsta de 15 ani penisul are doar mărimea de 14, 5cm?
3.ar trebui sa îmi fie rușine cu mărimea pe care o am?
4. Pana la ce vârsta creste penisul în general?
5.este normal sa o fac cu o fata de 14 ani de la vârsta asta?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Celdrept a răspuns:

Până la maxim 18 ani creste.
Nu ai de ce sa te îngrijorezi.
Este normal sa o faci cu o fata de 14 ani da.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Nu, esti peste medie. Probabil îl masori greșit
2. Cât ai vrea sa fie?
3. Ar trebui sa îți fie rușine de întrebarea asta.

5. Nu e normal. Mai aveți răbdare.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Sigur, este normala si 10-11cm la 14 ani, ca doar nu toti aveti puta la fel, iar tu il mostenesti pe taticul tau si o ai, cat o are si el.
2.La 15 anisori chiar nu ai d ece sa-ti afci griji de cuc, ca doar nu te apuci de sex maine si nici sa faci copii
3. Nu ai d ece sa-ti fei rusine cu inaltimea, fizicul si masura piciorului sau a cucului, ca doar suntem diferiti si fiecare are in chiloti altceva, mai mica sau mai mare, care nu se poate lungi sau scurta.
4 Penisul creste pana la varsta de 16 ani, cand isi inceteaza definitiv cresterea, chiar daca baietii pot creste in inaltime pana la 20 de ani.
5. Nu, nu este normal si nici legal sa faci sex cu o fetita de 14 ani, putand sa faci puscarie juvenila de la anisorii astia, daca violezi copii mici.
Tu nu ai parinti? Nu te educa nimeni?

| dullcat a răspuns:

Buna.Normal ar fi sa nu iti mai compari bucata aia de carne cu ce vezi sau auzi pe la altii.Creierul e organul cel mai important care te va defini predominant in viata, nu ce ai intre picioare.Penisul creste pana la 16-18 ani.Nu, sexul nu este ceva distractiv de practicat pentru copiii care nici macar nu cunosc teoria de baza in educatia sexuala.De la 18 ani in sus poti face sex cat doresti, fiindca atunci creierul tau este dezvoltat in procent mai mare, constientizezi consecintele propriilor actiuni, ai alta perspectiva mai matura si te poti angaja in eventualitatea in care te trezesti ca fata a ramas insarcinata si veti deveni parinti.

| Emilian65 a răspuns:

1. Da este normal. 2. Nu este cazul să-ți faci probleme. 3. Nu. 4. Pana pe la 16 ani. 5. Nu este normal și legal sa faci sex la 15 ani, cu o fata de 14 ani. Sper ca răspunsurile date să-ți fie de folos în perioada următoare.

| ywar a răspuns:

Pune ba, animalule, mana pe carte! Lasa masuratul socotelii!