| Kitsunneee a întrebat:

acum cateva zile am pus o intrebare "La mine la scoala este o fata cu care ma inteleg foarte bine orce problema as avea ii spun ei dar eu o plac pe aceasta fata. Ea stie ca o plac si stiu ca si ea ma place cel putin 50%. Ea tocmai a iesit dintr-o relatie. Ce ar trebui sa fac ca sa o fac sa ma placa mai bine?"
Si am primit un raspuns eficient dar problema este ca a doua zi acea fata era din nou cu baiatul cu care avuse o relatie.

Dar eu stiu ca baiatul ala nu o place si sta cu ia doar de distractie.Cum sa fac sa ii despart dar fara sa ranesc fata?

DAU FUNDA RASPUNSULUI CASTIGATOR!

Răspuns Câştigător
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa incerci sa ii desparti, ea il iubeste pe baiat pentru ca daca nu la-r iubi nu sa-r impaca cu el, incearca doar sa te porti frumos cu ea.Nu vreau sa te fac sa iti pierzi speranta dar poate ea te place doar ca pe un simplu prieten.Si daca s-a impacat cu el nu cred ca ar fi bine sa te bagi in relatia lor pentru ca deja ea simte ceva pentru el, si tu ai sa suferi din cauza asta.Asa mi s-a intamplat si mie, m-am despartit de iubitul meu si am inceput o alta relatie cu un baiat pe care il placeam si ma intelegeam bine cu el, dar relatia nu a mers pentru ca eu inca ma mai gandeam la fostul...si pana la urma ne-am despartit. Trebuie sa ai grija pentru ca risti sa o pierzi de tot si sa suferi.Eu zic ca ar fi mai bine sa ramaneti prieteni si daca chiar ti la ea incearca sa o faci sa isi dea seama ca baiatul respectiv nu o iubeste si isi bate joc de ea,foloseste-te doar de ce face el,dar fapte concrete pentru ca ea sa creada,pentru ca altfel ar crede ca vrei doar sa ii desparti,si poate asa o sa se ataseze de tine, si cine stie poate o sa inceapa sa aiba si sentimente fata de tine.
Sper ca te-am ajutat, succes!