| GetFit a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa am si eu un abdomen in,, patratele", niste pectorali mai vizibili si niste maini medii ca masa musculara.
Ce as putea face? Dati-mi sfaturi pentru ce as putea face:regim, ce fel de exercitii, timp de odihna, etc. Tinand cont ca am o constitutie slaba si atletica.
Scuzati categoria dar unii oameni doar aici stau.

2 răspunsuri:
| Iepurila a răspuns:

Nu ai ce sa faci la varsta asta. Daca vrei sa te apuci de ceva. Sa ai 16-17 ani. Sa ai masa musculara cat de cat formata si oasele la fel. Altfel te omori degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Asteapta pana pe la 15 16 ani sa faci o masa musculara demna de invidiat... Exercitii : flotari(faci prima data vezi cat poti face si apoi in ziua urmatoare mai pui 10+ pe langa cele facute in ziua anterioara) te ajuta foarte mult pentru tricepsi, bicepsi.Iar dieta nu prea incarca sa aviti dulciurile si sucurile carbogazoase