| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de o fata, de la cealalta clasa avand si ea tot 14 ani.Nu stiu cum sa fac sa ii zic...
Ne intelegem bine,vorbim mai mereu prin intermediul retelelor de socializare.
P.S:Nu vreau raspunsuri gen,, invit-o in oras si spune-i"

6 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Poti incerca sa glumesti si dintr-o conversatie sa zici asa '' la misto'' ca o placi sa bezi cum reactioneaza, multe lururi adevărate pot fi spune in gluma :* Multă bafta :*

| NicoNicoNiiiii a răspuns:

Daca vorbiti prea mult prin intermediul retelelor de socializare, cand va intalniti fata in fata in viata reala veti fi prea rusinosi si putini stangaci... laughing

Daca vrei sa devii iubitul ei, prima oara trebuie sa ii fii cel mai bun prieten.winking Mai invit-o si tu prin parc, in oras (cu prietenii sau doar voi doi), nu vorbi niciodata urat de ea pe la spate (s-ar putea sa te prinda), nu prea socializa cu alte fete in prezenta ei, asigura-te ca ai un look ingrijit (fii curat, asigura-ti o igiena corporala mai mult decat suficienta) si strecoara-i, printre alte vorbe, mici complimente. (fetele adora asta)

Dupa ce veti deveni indeajuns de apropiati, momentul in care iti vei confesa sentimentele pentru ea va veni de la sine (daca nu va fi ea prima care va face asta laughing )

| Lienerth_Tobias_1999 a răspuns:

Pari un băiat simțer, nu trebuie săn fi chiar un cavaler săi spui că o placi. Duar fi tu însuți să spune-i în față ce simți cu adevărat pentru ea.

| Denlove a răspuns:

Zi-i mai fetei ce simti!

| Susanelu a răspuns:

Pai, eu ti-as recomanda mai intai, sa vb cu ea... daca are un prieten, sa o intrebi cum arati si daca ea spune "de ce " tu ii zici ca-ti place de o fata si vrei pareri si etc...

| AnaMariiiiiiiia a răspuns:

La 14 ani ar trebui sa te descurci... dar tu vrei sa-i zici intr-un mod indirect ca o placi
Ii trimiti un mesaj si o întrebi direct "îmi place de tine, ție iți place de mine", nu ai nimic de pierdut!
Bafta.