| Andrei_Ana_1997 a întrebat:

Am 14 ani si nu sunt sigura daca plac un baiat.Stiu ca pare putin cam exagerat dar, am avut si cateva vise legate de acest lucru.Sunt intr-o dilema si nu stiu ce sa fac.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Visele nu au legatura cu realitatea

| corbulalbrosu a răspuns:

El stie de existenta ta? In primul rand ar fi cazul sa-ti faci ordine in sentimentele tale si sa te hotarasti daca ai dori sa deveniti macar prieteni.Dar din ceea ce zici tu se poate trage concluzia ca nu esti convinsa nici macar tu daca iti place sau nu de el. Daca il cunosti incearca sa intri in vorba cu el. Daca nu-l cunosti personal incearca prin intermediul unor prieteni/colegi comuni. Doar dupa ce il vei cunoaste se poate pune problema unei strategii de cucerire, Deci, in concluzie primul pas ar fi sa-l cunosti personal chiar si pe vreun site de socializare, restul urmand sa il faci ulterior, fata in fata.

| SomeRomanianGuy a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Lasa fata ca pana il cunoaste, ala schimba 2 gagici big grin

| Andrei_Ana_1997 explică (pentru corbulalbrosu):

Da,il cunosc personal de 5-6 ani.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andrei_Ana_1997):

Ai putea sa-l intrebi daca este dispus sa te insoteasca undeva, pentru ca nu ai vrea sa fii singura, sau chiar sa-i spui ca ai dori sa iesi la plimbare si ti-ai dori pur si simplu un insotitor si ti-ar face o deosebita placere daca ar accepta/s-ar oferi chiar el.In cazul in care si el la randul lui are/simte vreun sentiment de atractie pentru persoana ta, te asigur ca nu ar rata o astfel de oportunitate si sigur va accepta.Doar procedand astfel vei putea tu pe baza propriilor observatii sa tragi aprecieri privind posibilitatea de a se inchega o relatie.Iti trebuie putina determinare, curaj si o oarecare doza de incredere in tine si vei vedea ca totul ar putea decurge bine.Succes.

| Suck a răspuns:

Ai putea sa intri in vorba cu el, sa-i dai de inteles ca il placi pentru ca e evident.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai ajuns să-ți pui această întrebare. fii sigură că-l placi.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Crede-ma, daca ai avea sentimente pentru el, nu ai avea niciun dubiu. Cel mai probabil, vrei sa il placi, si totusi nu il placi indeajuns de mult.

| Rainmaker a răspuns:

Buna Ana!
Sigur il placi dar inca nu esti convinsa. Daca iti era indiferent, nu formulai aceasta intrebare.Vise avem cu totii.De regula ele reprezinta o proiectie in lumea virtuala a trairilor si sentimentelor noastre cotidiene.
Ce sa faci? Nimic deosebit.Fii doar putin mai atenta si te vei convinge de adevaratele tale sentimente.Intuitia ta iti va oferi raspunsul dorit in cel mai scurt timp.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Hehe, iubirile astea adolescentine. Follow your heart sweety!

| starall a răspuns:

Buna,si eu am aceeasi problema, dar mi-am dat seama ca nu poate fi nim intre noi deoarece el nu ma place...da deoarece ti-ai pus aceasta intrebare, da il placi