| Andrey1523 a întrebat:

am 15 ani si de 5 ani imi place de o fata.Eram un tip forte sperios cand i-am cerut prietenia la 13 ani dar aceasta m-a respins.Acum observ ca s-a indragostit de mine, mi-am dat seama prin felul care se uita la mine prin felul in care vb cu mine pana acum nu era asa.As vrea sa-i cer prietenia iar dar imi este frica sa nu ma respinga din nou.Imi puteti da niste sfaturi cum as putea proceda ca sa-i cer prietenia.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Sa-i ceri prietenia? Credeam ca vrei sa fii cu ea nu sa ajungi in "friendzone" (da, e acel termen inventat). Nu-i cere nimic. Invit-o la un suc, stai de vorba cu ea, fa-i complimente (reale pentru ca ele te pot mirosi cand aberezi), atinge-o si apoi sarut-o direct. Sigur ii va placea.

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfantaaaa tensiuneaaa de eram tactu faceam MILITARIE SI DISCIPLINA cu tine sa inveti sa fi tupeist si increzator in tine ce s-a ajuns oameni buni baietii sa fie speriati de fete? halele maica sfantaaaaa

| volumexd a răspuns:

Fii natural! Fetelor de obicei nu le plac baietii care nu stiu cum sa procedeze in astfel de situatii, sau care sunt prea timizi si nu pot sa faca ei primul pas. Esti baiat, asuma-ti riscuri! Daca te refuza asta e, ii dai o pauza si cand vezi ca e pregatita incerci din nou! Nu te decurajawinking