| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si nu am avut pana acum nicio prietena.Nu am fost niciodata un mare gagicar, dar pot sa spun ca sunt o persoana placuta in ochii lor(carismtica).Nu prea stiu eu sa ma comport cu ele, dar incerc din rasputeri sa dau ce e mai bun.Nu stiu cum sa le atrag atentie, cum sa le cuceresc, sa le abordez in orce mediu(nu ma pricep deloc) deci nu prea socializez cu ele sunt putin timid.Mentionez ca arat ok,toate spun asta, sunt amuzant, dar nu am incredere in mine deloc.Niciodata nu fac eu primul pas,ele se dau la mine si eu nu stiu cum sa reactionez (ma pupa, ia in brate). Mereu regret, ma consider fraier simt ca pot face mai mult..Nu inteleg de ce altii au o prietena si eu nu.Trebuie sa prind curaj...ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Normal ar fi sa intrii sunb aripa unui baiat care are tupeu si stie cum sa intre in ele.Cu fetele e mai grav cand vine vb de o relatie.E oki cand esti amic dar cand vine vb de iubit se schimba treaba si devin reci si tematoare.Asa ca trebuie sa vezi cu se face ca sa stii cum trebuie sa te comporti cand o fata te place.Acum o sa razi -Ce o fi asa de greu -Uite ca e destul de complicat ca sa nu ajungi in categoria de unde nu se iasa.Cel mai indicat e daca vezi ca o fata de Semne ca te place sa incerci si tu sa ridic un pic miza daca o placi, normal.Incearca sa o scoti undeva in Oras doar pe ea.Sa faci atingeri cu ea, chair ca te va respinge (Important )ai dai de inteles ca o vezi ca pe o Viitoare iubita si nu o sa ai devii in cel mai oki caz amic de barfa.Mai pe direct :Eu te vad ca pe una pe care vreau sa o f**asa ca nu e oki sa ma bagi acolo.Asta nu inseamna ca nu o sa te iubesc si o sa tin la tine dar tot sa te f**.Nu iti convine oki, mai sunt fete.Mai e o alta cale dar de obicei se ajunge la lucruri mai naspa si ma refer ca trebuie sa ai in tine Tupeu nu gluma.In momentu in care o scoti a doua oara in Oras sau de ce nu prima oara spune-i direct ca o placi si ca o vezi ca pe o iubita. Unele fac o fata de ..Altele poate or sa aprecieze ca esti sincer.ideea e sa stie ca nu o vezi ca pe o amica.O fata zicea asa :E important baietii sa incerce sa ne sarute, asa vedem ca nu sunt niste pampalai sau fatalaii.Sa dea dovada ca ne merita si ca ne pot oferii ce vrem pe viitor.Ai mare grija.

6 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Fii tu insuti, raspnde la provocarile lor, nu mai sta incordat gandind daca o sa te oplaca sau nu si rezultatele nu se vor lasa asteptate...Bafta! Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de ce sa te simti prost. Eu am avut prima mea relatie la 16 ani, si aia a fost vai de capul ei. Primele relatii de fapt au fost doar pentru ca ele vroiau sa fie cu mine, eu nici macar nu stiam cum sa le arat sau cum sa vorbesc mai exact cu ele. La fel eram, nu stiam ce sa fac, de ce se intampla unele lucruri, dar toate au venit prin experienta si invatand din greseli si din lucrurile ce le faceam.

Asa ca te sfatuiesc sa nu iti faci griji legat de varsta ta. Esti inca un copil si ai toata viata inainte! Fii mereu tu insuti si la un moment dat va fi o vata ce se va indragosti de tine!

O zi placuta si sper ca am putut sa te ajut!

| Florenta16 a răspuns:

Aw,in primul rand imi place ca esti un baiat timid, si nu unul d-ala tupeist cu figuri ca obtine orice fata. Oarecum este un atuu, ceea ce ai tu, si cum te comporti tu. Incearca in primul rand, ca atunci cand te pupa, te iau in brate, sa le raspunzi asa, si vorbeste cu ele, ca nu te mananca. Cred ca iti place atunci cand le faci sa zambeasca, ba chiar sa rada! Bafta, te mai astept prin mesaje daca e ceva la care ai nelamuriri si raspunsuri :*

Răspuns utilizator avertizat
| Anon03 a răspuns:

Salut eu am 12 ani si pot sazic intr-un fel sau altu ca si eu am fos cam ca tine dar nu chiar la fel. Pai inprimul si primul rand ar fi sa incerci incet incet sa te schimbi. In sensul de a incerca sa sociaizezi cu o fat care crezi ca te simpatizeaza sau ceva de genu. Trebuie sa fi sincer cu fetele iti spun din propria experienta si sa incerci sa ii spui ca nu prea orbti cu fetele si ca nu ai mai avut o prietena pana acum. In l doilea rand ar fi sa ramaneti un timp doar prieteni iar dupa un timp sa deveniti iubiti. Sper ca te-a ajutat poti sa imi mai pui intrebari nucma supar.

| Anon03 a răspuns:

Ma gasesti pe facebook alex velea extrem.