| TheGamer777 a întrebat:

am 15 si sunt intr-o situatie cam complicata si vreau niste sfaturi.Deci este o fata la mine in clasa de care imi place mult iar problemele mele sunt ca nu stiu cum sa o abordez, sunt timid nu numai cu ea dar cu majoritatea lumii si de asemenea nici ea nu este prea vorbareata si sta mai mult cu prietenele ei iar daca as gasi ceva sa discutam nu stiu ce fel ar decurge.A da si mai e o problema eu locuiesc la 23km de ea...Deci sper sa ma ajutati cu niste sfaturi sau macar sa-mi spuneti daca am vreo sansa.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti timid si fara experienta, iar fata mai sta si departe de tine, ai numai doua variante: ori lasi la o parte timiditatea si inviti fata la un suc, ori iti iei gandul de la ea, caci oricum nu ar avea timp de tine, ea fiind mai mult pe drum.

| baiatuldinbrasov112 a răspuns:

Cu timiditatea nu rezolvi nimic. ba chiar ratezi multe sanse in viata, i-ati inima in dinti si vorbeste cu ea (prin ce intermediu ti-e mai comod)

| bobo098 a răspuns:

1: Fii tu insuti (nimeni nu vrea un comportament fortat sau fals)
2: Fa-o sa rada (fara bancuri exagerat de perverse)
3: Fa-i complimente (de preferat cat mai simple ca sa nu creada ca esti disperat)
4: Fii direct (dar nu nesimtit)
5: Acorda-i atentie si incearca sa pari ca esti interesat doar de ea, nu de altele.
Succes!

| Felicikagr a răspuns:

Chiar nu trebuie sa fii timid....invito la fim sau pentru inceput intr-un parc cu inca citiva prieteni, afla mai multe despre ea, daca nu direct, prin adevar si provocare...arata-i cine esti, gen fii tu insuuti, fii dragut, atent, o poti conduce pina acasa de mai multe ori sau chiar in fiecare zi(daca ai posibilitate) intr-o zi ia-o de mina.