| 123coco a întrebat:

am 16 ani. am o relatie de 9 luni cu o fata de 17 ani. o iubesc, dar as vrea sa ma despart de ea dar imi este frica, ca voi suferi si stiu ca asa va fi..suntt o fire foarte sensibila, si imi este frica, ca nu voi mai avea cu cine vorbi noaptile si zilele. vreau sa ma despart de ea deoarece nu am deloc timp sa ies cu prietenii mei si mi-am dat seama ca m-a mintit cu niste lucruri foarte importante...ce ar trebui sa fac sa fie bine pentru mine?

5 răspunsuri:
| cosmina98_7417 a răspuns:

Daca spui ca nu mai aveai timp de prieteni, inseamna ca dupa ce te vei despartii de ea vei putea sta cu prietenii.Deci nu vei fii singur happy

| neutrino a răspuns:

Pentru un baiat ca si tine, atat de sensibil, este bine sa stai un pic deoparte.

| 123coco explică (pentru neutrino):

Ce vrei sa zici?

| trixiiie a răspuns:

Eşti bleg. Ai 16 ani şi nu vei rămâne cu prietenii, ci cu o persoană care te înţelege. Prietenii vin şi pleacă. Ea, dacă te iubeşte, va rămâne.
Sfatul meu e să îi spui că vrei să ieşi şi cu prietenii, îţi iei câteva ore cu ei, apoi câteva ore cu ea şi împaci şi capra şi varza.
Nu renunţa la o persoană cu care te înţelegi pentru prietenii care mâine îţi pot întoarce spatele.

| MrBlueeyes a răspuns:

Salut. O femeie pe care o iubesti si ii demonstrezi, te minte, nu e de tine. Ai 16 ani, o viata inainte sa gasesti femeia la care aspiri. Fa ce-ti spune inima, desparte-te de ea.
PS: Nu-ti fie teama, in lumea asta nu ne-am nascut sa traim singuriwinking