| 123coco a întrebat:

Salut tpu.am 17 ani si am o relatie cu o fata. suntem de 1 an impreuna. eu o iubesc foarte mult. dar ea imi vorbeste urat ma injura, imi arata foarte multa indiferenta, ma jigneste, nu mai vorbeste atat de mult cu mine cum vorbea la inceput. nu mai este deloc cum era la inceput.s-a schibat total. eu stau si plang si sufar. in fiecare noapte mi-e dor de ea si plang si cand o sun imi zice ca doarme si sa o las sa doarma, sa o las in pace. s-a despartit de foarte multe ori de mine si eu am cautat-o de fiecare data s ne impacam. eu cred ca nu-i mai pasa de mine. sta cu mine doar de interes, pentru ca am o situatie buna si am ce sa-i ofer (bineinteles de la parintii mei ). plus ca i-am gasit mesaje straine in telefon si apeluri cu numere ascunse in care vorbea cate 2-3 ore. ce sa fac sa nu mai sufar atat/ nici prietenii nu ma mai recunosc. din baiatul glumet si toata ziua cu zambetul pe buze, am ajuns sa fiu toata ziua trist cu lacrimi in ochi. i-am zis ca ma si omor, iar ei nici nu-i pasa.nu mai rezist mult, ma doare foarte tare cand vad ce atitudine are fata de mine. ce sa fac sa nu mai sufar asa de mult/ ajutati-ma va rog. imi este foarte greu.

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata nici nu te merita, nici nu te mai vrea, tu de ce insisti?
Ai putea avea o viata linistita, frumoasa si vesela, exact asa cum trebuie sa fie orice adolescent la 17 ani.
Dar tu insisti sa fii injurat si aruncat,ca sa ai motiv sa te simti mizerabil si sa vrei sa te sinucizi,ti se pare normal?
Las-o in pace,nu fi atat de slab,regaseste-ti demnitatea si vointa si trateaza-te ca pe un om,pentru ca deocamdata te victimizezi si,in fata ei,ai devenit un nimic.
Nu te mai plange,paraseste-o imediat,iesi cu prietenii, distreaza-te si lasa obsesiile.
Dragoste cu de-a sila nu se poate!
Peste cativa ani, cand te vei desprinde de ea si te vei linisti, iti vei aminti de zilele de-acum si-mi vei da dreptate.
Te umilesti de pomana, revino la conditia de om si barbat!

| AdyAdeluş a răspuns:

Ce? Wow dificila situatie. O iubesti e clar dar vrei sa ramai cu iubirea asta sau totusi mai vei si tu respect de sine. Laso o vreme poate va veni singura la tine bafta

| Iuliiaa a răspuns:

Renunta la ea, doar isi bate joc de tine. sta cu tine doar din interes si obisnuinta. esti bataia ei de joc.

| neutrino a răspuns:

Este trist daca o fata a ajuns sa te injure, fiind ultima varianta pentru a fi lasata in pace. Iubeste-o in continuare, nu te lasa, fata ca ea n-ai sa mai gasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! daca vrei putem vorbim pe privat.

| 123coco explică (pentru anonim_4396):

Ok. vorbim pe privat

| CandyHearts a răspuns:

Mai coco, mamica, calmeaza-te ca nu-i un capat de lume.Ai doar 17 ani, esti prea tanar sa fii suparat dupa o fata care nici nu iti merita atentia.Las-o in pace si incearca sa fi fericit, nu vezi cate fete sunt in jurul tau, fete care te-ar aprecia si ar tine cu adevarat la tine.Si nu mai dramatiza atata - ca nu mai poti de dorul ei si ca vrei sa te omori.Foarte bine si ce rezolvi tu daca te omori? oricum nu se intoarce la tine.

| Șurubelniță a răspuns:

Prietene, ceea ce ai tu aici numai relatie nu se numeste.
Eu zic sa te gandesti foarte bine la ceea ce se intampla in jurul tau. Problema in aceasta "relatie" nu este ea, ci tu. Da, tu! Pentru ca ii permiti toate acestea si nu reusesti sa te impui in fata ei. Eu te inteleg ca te-ai indragostit de ea, acum ceva timp, dar deschide laaaaaaaarg ochii si realizeaza ca tipa pe care ai placut-o nu mai exista. E ca si cum ar fi murit.
In schimb, te-ai pricopsit cu una care te face sa suferi si sa plangi.
Tinere, tie ti se pare normal ca tu sa iubesti pe cineva si respectiva persoana sa-si bata joc de tine? Esti cumva masochist? Iti place sa suferi? Daca da, atunci continua in continuare ca numai de suferinta o sa ai parte!
Trebuie sa inveti sa te ajuti pe tine insuti si sa realizezi ca tipa aceasta nu este ultima fata din lume si ca o eventuala despartire de ea nu e capat de tara.
Priveste partea buna : elimini motivul depresiei tale si poti cunoaste o alta fata care sa te merite si sa te aprecieze pentru persoana care esti, nu una care sa te injure si care sa te faca sa suferi.
Gandeste, ca de aia ai cap. Nu mai sta suparat ca nu ai de ce. Viata merge inainte, cu sau fara "stimabila".

| Neuronul a răspuns:

Cine te face să plângi nu te merită, iar cine te merită nu te va face să plângi.
Ridică-te de jos, scutură-te de praf şi mergi înainte!

| Gαηαmα a răspuns:

Am fost ca tine acum ceva timp doar ca sunt fata si am 18 ani,am pus punct acum o saptamana si deocamdata chiar mi-e bine si cred ca o sa-mi mai fie,mult mai bine,chiar daca o sa-l mai iubesc si o sa-mi mai fie dor, vreau sa incep o viata noua, timpul trece si ai o viata inainte, nu are rost, poate daca avea...dar eu una m-am distrus destul.

| Sticket a răspuns:

Daca vrei sa nu mai ai experiente de genu cu fete care iti vor doar banii incearca sa nu mai aduci vorba de situatia de materiala sau, stiu eu, sa o arzi cu iphone 5 in mana, si daca vei fi cu o fata nu o rasplati pentru gesturile care le face cu bani, bunuri materiale, rasplateste-o si tu prin aceeasi modalitate.

| AndreiPiticu99 a răspuns:

Men si eu is la fel ca tine,am avut si eu esecuri in dragoste,am pland,ma innecam noaptea cu lacrimi.Dar am inceput sa consientizez ca fete is pe toata planeta asta,nu-i sfarsitul lumi daca nu te mai iubeste si iti vorbeste urat,incearca si tu s-o tratezi cu indiferenta. N-are rost sa faci vreo prostie sa te omori pentru o curva care vrea bani,fii barbat ce dracw, Nu mai suferi, du-te la o bere,winkingiesi cu prieteni, viata e scurta men, invata sa ti-o traiesti.

Bafta

| Scarpinici a răspuns:

Sincer...da-i timpului timp. Apuca-te de un sport sau fai ceea ce-ti place mai mult in asa fel incat sa nu mai ai timp sa te gandesti la ea. Inconjoara-te de prieteni, cunoaste persoane noi, da-le ocazia sa te ajute. In ceea ce o priveste pe ea, greseala este a ta ca ii acorzi prea multe sanse. Pur si simplu nu merita. Invata ceva din asta si treci peste, iar pe viitor gaseste-ti pe cineva aproape care sa-ti demonstreze ca te iubeste.

| Bogdanmb a răspuns:

Lasa-o,daca nu te iubeste si sta cu tine pentru banii tai nu te merita, uitao,du-te cu prietenii si nu te mai gandi la ea,o sa treaca mai bine,gaseste alta si sentimentele fata de ea o sa treaca, nu mai are rost sa stai cu ea, ea mai mult isi bate joc, sau vrea sa te faca sa o lasi, si astfel sa nu mai vrei sa te impaci, nu te mai tine dupa ia ca nu are cum dura o vesnicie o relatie la varsta asta(si eu am tot 17),

| 1999dia a răspuns:

Nu ai de ce sa suferi pentru o nerecunoscatoare! cum ai spus si tu sta cu tine pentru bani! nu ai de ce sa ramai cu ea! chiar daca o iubesti, las-o.cand te va pierde va alerga ea dupa tine si va fi pe dos, esti bataia ei de joc.mai rar baieti ca tine care sufera si indura injuriile iubitei lui! si eu as vrea un iubit care pune suflet ca tine! paraseste-o si va fi mai bine, crede-ma! la inceput va fi greu, dar dupa vei realiza cat de bine a fost ca ai pus punct! PS:nu te lasa CALCAT IN PICIOARE DE NIMENI! meriti mai mult de atat! succes in dragoste!