| IlEgAlShAdOw a întrebat:

am 19 ani si nu am avut o prietena pana acum probabil din cauza ca sunt urat foarte timid si rusinos, bani nu am ca sa zici ca mai am ceva sanse la fete, innebunesc cand ii vad pe toti din jurul meu:prietenii(cativa si aia) fratemeu asa frumosi cu succes la fete doar eu singurul fraier, uneori imi zic ca era mai bine sa nu ma fi nascut si sunt sigur ca era mai bine asa.Chiar nu vad pentru ce sa mai traiesc nu ma pricep la nimic nu am nici un talent sa zici ca am un drum frumos de urmat mai departe in viata pur si simplu sunt inutil.

18 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Cred ca nu ai cautat tu unde trebuie si treci printr o perioada mai dificila.
Adica printr-o depresie.Cam acelasi lucru mi se intampla si mie la momentul respectiv, dar nu din cauza la acelasi lucru, ci mai multe.
Inlocuieste disperarea asta prin a iesi cu prietenii.Toate la timpul lor!:*

| IlEgAlShAdOw explică (pentru Dizzydizz):

Nu pot sa iti raspund la mesaj din cauza rangului tau cred oricum nu cred ca avea rost, crede-ma sunt urat oh go on

| madyddd a răspuns:

Wow, am inlemnit cand am citit ultima parte. Cum frate, sa fi asa de pesimist?!
Ar fi cazul sa termini in a te mai plange pe TPU ca vezi doamne esti urat si ca ai zero sanse la fete, etc. Intelegi ca e penibil?!
Nu iti spun cu rautate, crede-ma!
Nu exista oameni frumosi sau urati, exista doar oameni! Si cred ca tu inca nu ti-ai dat seama de asta. Inca nu ai gasit persoana care sa te aprecieze pentru ceea ce esti cu adevarat. Dar stai relax, timpul nu-i pierdut.

Poti pune o poza cu tine? happy (sau lasa-mi id-ul tau de mess)

| val31989 a răspuns (pentru madyddd):

De acord cu tine! ---->"Nu exista oameni frumosi sau urati, exista doar oameni! "

| madyddd a răspuns (pentru val31989):

:*

| mona a răspuns:

Nu conteaza cum esti, urat sau frumos, gras sau slab, sarac sau bogat..problema este ca inca nu ti-ai intalnit jumatatea

| lo a răspuns:

Nu dispera si nu te mai subestima. Exista solutii pentru orice in ziua de azi.trebuie doar sa le gasesti. Daca esti pesimist si te lamentezi nu rezolvi nimic.Acum este alegerea ta cum vrei sa traiesti(dar mai intai alungati gandul ca "era mai bine sa nu te fi nascut", te-ai nascut si depinde mult de tine cum iti creezi viata)in lamentari si depresie sau din plin? Da, este posibil sa traiesti frumos, in viata o sa intampini momente grele dar care trebuie sa inveti sa le infrunti.Descrierea care ti-ai facut-o nu este una adecvata, in viata trebuie sa inveti sa te "vinzi". Inteleg ca nu esti multumit de tin, perfectioneaza-te.Cum spuneau colegii de aici:toti sutem frumosi in felul nostru. Daca nu esti satifacut de aspectul tau,schimbate:mergi la sala pentru a-ti modela corpul, la un salon de estetica pentru tratamente faciale, imbracate modern, da-te cu gel, parfum.Nu ai bani, angajeaza-te daca muncesti deja incerca sa promoveti.Cu bani cumperi alte servicii dar nu si iubirea.Cine te va iubi o va face pentru tine. Zici ca esti inutin, toti ne pricepem la ceva, vezi ce te pasioneaza, urmeaza un curs de specializare si dezvotati abilitatile.Socializeaza cu persoane de varsta ta, nu ai de ce sa fi timid pana la urma tot oameni suntem, gandeste.te cum te simti in preajma familiei si simte-te asa si cand esti cu prietenii si potentiali prieteni.Citeste carti de auto-dezvoltarea sau chiar urmeaza un curs de acest gen... Exista solutii pentru orice,singura problema este atitudinea ta, daca vrei cu adevarat sa fi persoana la care viseszi sau doar iti place sa te lamentezi, esti la inceputul vietii, la varsta la care te formezi, nu-ti rata timpul cu prosti.Mult succes!

| plasticstyle a răspuns:

Hai sa nu dramatizam,in loc sa stai sa te plangi mai bine ai iesi si tu undeva, teatru, puburi, etc, daca esti un baiat simtit sunt sigura ca vei gasi pe cineva care sa te apreciezehappy

| Felys a răspuns:

Sunt si fete urate, ai de unde alege, nu te mai uita numai la frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
NU MAI GÂNDI AŞE NEGATIV,TERMINĂ CU GÂNDIREA ASTA!
Nu eşti urât, vezi şi tu partea bună a lucrurilor, va veni şi jumătatea ta, ai răbdare, capul sus!
Te pup!

| val31989 a răspuns:

Buna.Nici nu am cuvinte sa ma exprim...Nu esti inutil, nu esti un fraier, nu esti URAT! Cu totii spun ca nu conteaza aspectul fizic.da, nu conteaza.dar putini sunt cei care pot privi frumusetea interioara.Cu siguranta vei gasi si tu o fata care te va iubi pentru ceea ce esti, cu siguranta exista o fata si pentru tine.Nu mai gandi asa, gandeste pozitiv! Fiecare e frumos in felul sau.Tu trebuie sa te simti frumos! Si...cine ti-a spus ca esti urat?
[pune o poza cu tine, sau da id, ceva]

| BlackOldSun a răspuns:

Esti ceea ce gandesti! atragi ceea ce esti! asa ca gandeste pozitiv si nu-ti mai cobora atat stima de sine! schimba-ti gandirea si iti vei schimba viata!

| Schatzyyyyy a răspuns:

De ce gandesti negativ? Fiecare e frumos in felul sau! Poate nu ai cautat sa gasesti o fata, cu, care sa ai o relatie! Cauta si vei gasi!:* Fii fii optimist, nu pesimisttalk to the hand

| Jackul336 a răspuns:

Cursuri de dans! cate fete nu sunt ca tine! sa nu pari afectat

Baga-te voluntar intr-o asociatie unde intalnesti fete sansele sunt de 60 %

Mergi si la sala de fitness si acolo sunt fete care vor sa arate bine pentru baieti

| Metals25 a răspuns:

Nu mai gandi asa. poti pune o poza cu tine?

| soricelulRulz a răspuns:

Nu totul se rezuma la cum arati, conteaza cum este in interior (surprinzator dar inca exista fete care se uita mai mult la suflet decat la aspect sau banii) Trebuie sa fi mai indraznet sa ai imi multa incredere in tine sa incerci sa te comporti cu ea ca si cum esti sigur ca o vei avea te va ajuta sa capeti curajwinking

| tristetesupararesuferinta2013 a răspuns:

Ce pot sa iti zic...gandeste-te ca banii nu aduc fericirea iar frumusetea la un moment dat dispare, asa ca fi tu insuti si nu iti pierde speranta. Nu te inchide in tine crezand ceea ce crezi, gandeste pozitiv si incearca sa iesi in evidenta fiind mai optimist, glumet, vesel. O seara placuta