| Arbeloa a întrebat:

am 2 nelamuriri.
1.Am 16 ani, 65KG si 1.68M, imi doresc enorm sa fac macar 1.75 pana la 17 ani. Ma bate gandul sa cumpae stimulebte de hormoni de crestere naturali, PRO-GH sau HGH Support Calivita. A incercat cineva? Exista vreun risc sau merita sa incerc macar 1 luna?
2.Sunt virgin... Ma masturbez de 3-4 ori /saptamana. Mai nou incerc sa ejaculez de cel putin 2 ori, problema mea: Prima data am o erectie ft puternica, dar dupa ce ejaculez(5-10 min) erectia scade imediat... Nu mai pot sa o "trezesc", doar daca iau pauza 5-10 min, e normal? De ce nu pot continua?!
#NoHate #Funda

Răspuns Câştigător
| HaloH a răspuns:

1. Hormonii de crestere nu sunt buni ba chiar o sa-ti faca mai rau, findca ai sa cresti doar foarte putin si o sa-ti opreasca starea de crestere, crede-ma e doar corpul tau care se dezvolta mai greu, mai lasa-l ceva timp si o sa mai creasca.
2. Este normal sa ai o erectie puternica la inceput findca iti vine sa faci si o faci, dar dupa te simti relaxat, linistit si nu mai poti continua de cat cu o pauza
Dar nu face bine sa efectuezi asta, deoarece asta e si motivul din cauza ca nu cresti, te masturbezi de prea multe ori, este normal, dar acei spermatozoitii sunt parte din tine care te ajuta la crestere.
Iti recomand sa te masturbezi odata la 2 zile cel putin, asta daca vrei sa cresti sanatos si mult mai inalt happy
Funda?

| Oana92 a răspuns (pentru HaloH):

Spermatozoizii nu influenteaza cresterea, iar masturbarea NU are legatura cu inaltimea si cu sanatatea generala. Mai citeste...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Oaneto, ai cunoscut vreodata un culturist? Eu am cativa prieteni care si-au dedicat viata umflatului muschilor din dorinta de a contrazice teoria evolutiei si de a demonstra opusul ei. In pofida faptului ca natura i-a inzestrat cu cel mai evoluat si smecher creier de pe planeta ei insista sa se urce inapoi in copaci si sa se bata cu alti babuini. Dar divaghez. Stii ce evita cu prisosinta baietii astia care pentru care viata e compusa din narcisism si poze cu alti barbati dezbracati? Masturbarea si sexul. Si o fac pentru ca se pare ca organismul consuma foarte multe resurse pentru a produce spermatozoizii. Se duc pe apa sambetei sterozii, creatina si toate rahaturile cu care se indoapa ei ca sa fie cat mai sexy. Cel mai amuzant mi se pare ironia situatiei. Incerci sa devii cat mai mare si mai puternic, prin urmare mai atragator pentru sexul opus, dar pentru asta trebuie sa renunti chiar la scopul initial, adica exact la sexul opus! Daca nici treaba asta nu e amuzanta, atunci nu stiu ce mai e...

Despre ce vorbeam? A, ma prefaceam ca te contrazic, e un fetish de al meu.

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc un culturist. Un papa-lapte cu ceva minte in cap, chiar daca pare greu de crezut. laughing

Nu ma pricep la chestia asta cu sportul pentru ca nu mi-a placut foarte mult. De fapt, nu mi-a placut deloc! Si mi se pare incredibil de plictisitor sa iti petreci viata intr-o sala de sport, lasand neantrenat fix ce e mai important:creierul. Macar aia de joaca fotbal sau orice alt sport de echipa mai au niste scuze: fac putina miscare, isi dezvolta abilitati de munca in echipa, respira aer curat, etc. Am avut tentative de a merge la sala si pot sa jur pe orice ca aerul ala de acolo nu face bine si e oricum, numai curat nu! Bleah! Noroc ca mi-a trecut la fel de repede cum m-a apucat si am si scuza perfecta pentru a nu merge iar laughing

Dar mi se pare o prostie chestia asta cu sexul si masturbarea. Adica organismul produce oricum spermatozoizi, indiferent de cat de mult sex fac respectivii muschi, pardon, tipi. E un ciclu pe care doar vasectomia/o boala il poate intrerupe. Pentru mine logica lor nu pare deloc logica. Dar ma rog, o fi ceva mai special in cazul culturistilor sau n-am priceput eu destul de bine lectia cu spermatogeneza laughing

Si mie nu mi se pare nimic sexy la un culturist. Niste patratele arata bine, dar cand nu iti mai dai seama unde se termina fibra si unde incepe restul corpului totul devine hidos. Zic eu big grin Si da, e amuzanta situatia lor. Probabil e o forma prin care natura face misto de ei laughing

Si oricum, omul zicea de crestere in inaltime. Am foooarte mari dubii ca spermatozoizii ajuta cu ceva la cresterea in inaltime big grin

Eu nu te contrazic, imi esti prea simpatic. Si nici tu nu o faci de dragul contrazicerii, ci de dragul meuwinking

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iei hormoni de niciun fel. Orice supliment hormonal se ia doar la recomandarea si sub supravegherea medicului!

| Seba2013 a răspuns:

Masturbarea afecteaza testosteronul, acuma nu pot sa iti arat studiul, pentru. ca sunt pe tel.

Si eu merg la sala, dar merg pe varianta naturala, fara prostii.

| Arbeloa explică:

@SviperS, imi recomanzi sa ma masturbez?
M-am lamurit cu hormoni, nu o sa iau!
Dar cu inaltimea... puteti macar sa-mi dati cateva sfaturi cum sa ma inalt? La vara o sa fac inot. Ma gandeam sa-mi cumpar proteine si niste gantere, iar printre flotari, abdomene, s.a. sa includ si o serie de tractiuni, insa mi-a spus cineva ca tractiunile imi vor inatari muschii spatelui si nu voi mai creste, e adevarat?
P.S:Astept sfaturi cum sa cresc si multumesc tuturor de raspunsuri.