| DJSpook1 a întrebat:

am aproape 14 ani si cand ma masturbez laughing nu sare sperma dar nici nu curge de ce? Funda pentru cel mai clar si bun raspuns! NU vreau raspunsuri de genul,, la 14 ani te masturbezi copile" e viata mea si fac ce vreau cu ea!

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu te-ai excitat destul, dai mai tare

| mihai69 a răspuns:

E clar la tine nu se aplică proverbul „dacă nu curge, pică"; din păcate ce spui tu aici că nici nu sare, nici nu curge mă făcu pe mine să mă întreb: atunci, de ce te mai masturbezi?!? pentru că de obicei, ejacularea se produce când ai orgasm. Chiar dacă organismul tău nu produce încă spermă, ar trebui totuși să poți ejacula măcar lichid seminal, limpede (dar lipicios) în momentul orgasmului. Cum mai sus, în întrebare nu ai menționat dacă ai sau nu orgasm, am presupus totuși că nu îl ai (încă), altfel ar fi existat ceva ejaculare.
De aceea rămâne întrebarea - dacă nu ai orgasm, de ce o faci?
Dacă totuși am presupus greșit, și ajungi la orgasm, dar nu iese și nu a ieșit niciodată nimic de acolo... mna, nu știu, e posibil să fie o problemă, sau pur și simplu să nu fi venit încă vremea... Dar, teoretic, nici mult nu mai e.

| neutrino a răspuns:

Ai dreptate, fiecare traim dupa cum ne duce capul, sau, in acest caz, capetele. In cazul tau, deja ai golit rezervorul de sperma si puterea de "regenerare" este acum foarte mica. Fa macar o pauza.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sare si nu curge sperma pentru ca a secat izvorul de sperma, de atata masturbare. Fa o pauza de cateva luni de zile si ai sa vezi ca totul va intra in normal.

| RobertMoon a răspuns:

Pentru ca te masturbezi prea des, iar testiculele tale nu au timp sa producă suficienta cantitate de sperma pe care sa o elimini la o viitoare ejaculare.

| Suck a răspuns:

Bai copile ai epuizat sursalaughing)lasa sa se mai adune.

| fatacurioasa15 a răspuns:

Ar fi bine sa faci o pauza de cateva saptamani si problema se va rezolva.