| anonim_4396 a întrebat:

Am asa o problema.Imi place mult de o fata.Problema e in faptul ca cel mai bun prieten a meu (ne strim 10 ani) tot o iubeste si se pare ca chiar se intilnesc.Ma cam doare faptul astabig grin.As vrea sa stiu ce credeti voi despre asta si daca stiti o esire din situatie...
Funda...

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu are importanta ca tu te-ai indragostit primul,importanta are pe cine a ales fata.
Daca ea e indragostita de el si prietenul tau cel mai bun o iubeste,iar relatia lor e una buna,nu-ti ramane decat sa te retragi si sa accepti aceasta lectie simpla de viata:nu intotdeauna putem avea ceea ce ne dorim!
Consoleaza-te cu o alta fata si pastreaza-ti prietenul,ar fi cea mai buna optiune,nu fi egoist si lipsit de generozitate.
Sa accepti o situatie care te sufoca si te umple de frustrare e o dovada de prietenie si intelepciune,in cazul tau.
Ca sa intelegi,gandeste-te ca situatia ar fi fost invers, prietenul tau o vedea primul, se indragostea de ea, dar ea te alegea pe tine.Ti-ar fi placut ca prietenul tau sa gandeasca in felul in care gandesti tu despre el?
L-ai mai fi considerat prieten?
Poate acum, intelegi.

| Charm a răspuns:

Systemup, nu prea e nimic de facut daca ei chiar se plac. Daca incerci sa te bagi intre ei risti sa-ti pierzi cel mai bun prieten. In plus, nu e prima si nici ultima fata. O sa-ti gasesti pe cineva, poate chiar mai bun. Deci, nu fi suparat. Nu esti singurul cu problema asta. Sfatul meu e sa iesi cu prietenii, sa bei, sa te distrezi... fa orice nebunie'ti trece prin cap, atata timp cat nu e ceva care sa te puna intr'o situatie mai mult decat neplacuta si sa ai probleme. Merge. Te asigur. Trebuie doar sa-ti ocupi timpul cu ceva, sa iti ia gandul de la ea. Altceva sincer nu stiu ce sa spun. Sper sa te ajute. Sa-mi dai un mesaj daca merge sau nu. :p laughing

| neutrino a răspuns:

Doi tineri se plac si tu esti ...contra.

| Systemup a răspuns (pentru neutrino):

Eu m-am indragostit primul de ea si eam spus ca unui prieten ear el peste un timp se poate de spus ca ma tradatsad

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu prea ai ce face, daca are prieten.
Trebuie sa renunti la ea, sunt destule fete care cauta relati chiar de la 13 ani.
Bafta!

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Poti sa vezi cum decurg lucrutile si daca e, sa iti exprimi direct sentimentele fata de persoana iubita, curaj.
Peace!

| Ryuuzuka a răspuns:

Pai e urata situatia....Cred ca ar trbeui sa renunti la ea, daca nu vrei sa intri in conflict cu prietenul tau. Cred ca mai bine ai pastra acea prietenie de 10 ani, decat a renunta la ea pentru o fata.Nu stii cat de compromitatoare poate fi relatia aia.

| clickclicksnap a răspuns:

"Esirea" este simpla... Stai in banca ta ptn ca exista posibilitatea sa-i pierzi pe amandoi, si prietenul si pe ea. Daca nu ti-a dat nici-un semn ca ar vrea sa aiba de a face cu tine (ma refer la ea), ureaza-le numai bine si tecit peste, fete sunt, concentreaza-te la altceva. Gndeste-te ca ai putea sa faci mai mult rau daca vei continua (atat tie cat si lor). It's your choice. Numai bine

| Snoopy001 a răspuns:

Frate... fete sunt pe pamant dar o prietenie de 10 ani... mai rar

| Anon03 a răspuns:

Vorbeste direct cu ea putem vb pe mess mai multe amanunte app am cv exp

| Charm a răspuns (pentru Anon03):

La 13 ani zici ca ai experienta? Copilut, mai bine vezi-ti de scoala si creioane colorate. Sfatu meu. Fara supararewinking

| Asian a răspuns:

Daca ei se plac nu este corect sa te bagi peste ei plus ca e prietenu tau cel mai bun.Eu zic sa ai rabdare sa vezi cum evolueaza ei :
Daca se cearta fi tu cel ce o consoleaza si spune-i sentimentele tale
Daca le merge bine lasa-i sa se iubeasca. Fete sunt peste tot. Cel mai bine ar fi sa o privesti ca pe o amica.Sticum se spune"daca iubesti ceva elibereaza-l"
Eu unu sper sa castigi iar astea sunt singurele cai de iesire. dupa parerea mea dar tu decizi....Mult succes prietene.

| Vio_Violeta_1981 a răspuns:

Systemup fete sunt cu miile prieteni sunt putini respecta sentimentele prietenului tau ..Eu cred ca-ti place pentru faptul ca-i place si lui ..Cred ca ar fi cazul sa nu-ti tradezi amicul pentru o femeie

| Systemup a răspuns (pentru Vio_Violeta_1981):

Eu primul m-am indragostit de ea.El foarte bine stia de asta pentru eu eam spus.Un timp indelungat nu am fost si cind am venit ei deja erau impreuna.Si da, fetele sunt cu miile dar eu m-am indragostit de unabig grin Eu am 2 prieteni cei mai buni.Si prima oara eu cu primul meu prieten ne-am indragostit tot de aceeasi fata(acu nu imi mai place de ea) dar ea s-a dus la el din cauza ca e foarte bogat(inca suntem prieteni buni) ear acum se intimpla aceeasi istorie a 2 oara.E foarte dureros sa vezi cum ei se intilnesc, inca si adooa oara. sad M-am saturat sa sufer chiar daca va trebui sa stric relatiile cu prietenul meu pentru ca se poate spune ca el pe mine ma tradat...

| Vio_Violeta_1981 a răspuns (pentru Systemup):

Atunci sti singur raspunsul System lupta pentru ea :*

| Jimmythecricket a răspuns:

Ai auzit vreodata de bros before hoes? cam asa functioneaza... Vrei sa il pierzi pe il stiind ca nici nu e sigur caea vrea sa fie cu tine?