| otherwise a întrebat:

Am auzit ca bicarbonatul albeste dintii imediat. In trebarile mele sunt : Ce fel de bicarbonat are aceasta proprietate? De unde pot cumpara o astfel de substanta?

10 răspunsuri:
| DouaPuncteIcs a răspuns:

Poti cumparca bicarbonat ded la magazin...alimentara.magazine mixte
Peste tot[ma rog nici chiarlaughing]

| saymoon a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu normal si se gaseste in fiecare supermarket si oricare butic.
Si ca o completare costa pana in 1 leu, eu am dat 70 de bani.

| Mihai7best a răspuns:

Bicarbonat poti cumpara de la orice alimentara, insa am auzit si eu ca albeste dintii dar nu stiu ce substanta face asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna da e bicarbonat de sodiu alimentar il iei de la o alimentara de ex.

| Miuriel a răspuns:

Poti alege orice bicarbonat si il poti lua din supermarkethappy

| pItIcOt_7652 a răspuns:

Pai de la alimentara.am incercat si eu azi:p si e bun

| ZamA a răspuns:

Icarbonat de sodiu
o gasesti oriunde la magazin
da rezultate bune. funda?

| morena a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu! Vezi sa nu fie de amoniu! Intreaba-o pe mama ta, sigur aveti in casa dar tu nu sti! Nu te spala mai mult de o data la saptamana pentru ca dauneaza smaltului!tongue

| raulucu a răspuns:

Mai bine iti cumperi de la farmacie praf alb pentru. albirea dintilor, sper ca te-am ajutat! a si bicarbonatul se cumpara de la magazin

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute