| AntonMihaita1996 a întrebat:

Am avut un act sexual neprotejat cu prietena mea, ea a fost în ultima zi de menstruație iar eu nu m-am terminat in ea. Care sunt șansele de a rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cele mai multe cazuri, menstruatia se desfasoara pe o perioada de circa 3-5 zile, astfel ca ultima zi a menstruatiei de regula este de fapt cea de-a 4-a, a 5-a, sau a 6-a zi a ciclului menstrual care a inceput de fapt in prima zi a menstruatiei. Fiindca de regula majoritatea ciclurilor menstruale au o lungime in jur de 26-30 de zile, reiese ca tot de regula zilele PERIOADEI FERTILE incep de obicei cam de prin cea de-a 8-sau a 9-a zi cel mai devreme. Astfel ca se poate aprecia ca datorita faptului ca actul sexual a fost intretinut probabil in cea de-a 5-a sau a 6-a zi a ciclului menstrual actual, adica cu circa 3-4 zile inainte de a incepe zilele perioadei fertilr singurele zile in care se poate forma o sarcina, si avand in vedere si faptul ca NU a ajuns sperma in vagin, rezulta concluzia cat se poate de elocventa, ca intr-o asemenea situatie atata posibilitatea cat mai ales probabilitatea de a se putea forma o sarcina este de maxim 1-2%, care in fapt inseamna ca teoretic este IMPOSIBILA. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Jeonghyeo a răspuns:

80% da ai fifty-fifty si suna un prieten si schimba intrebarea

| Daniel987 a răspuns:

În general mici... cele mai mari șanse sunt în ziua ovulatiei. acum e si dupa organism... Sau noroc happy

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramana gravida.