| AiPierdutCelMaiBunIubit a întrebat:

SALUT TPU!

Am batut un tigan de 20 de ani.Se lua de iubita mea ii dadea cate o palma pe fund.M-am dus la el cu iubita mea si l-am luat la palme si cand am vrut sa-i dau un pumn m-a apucat iubita de mana si a tipat:

-NU-L MAI LOVI CA-L OMORI!
-NU MAI TIPA LA MINE CA TE BAT SI PE TINE SI PE EL! (in acel moment eram nervos)
-SI LASA-L IN PACE DA-MI MIE O PALMA SI TERMINAM TOTUL!
L-am lasat pe ala in pace a fugit.
I-am bagat mana in par iubitei mele si i-am spus:
-Mergem acasa.
Pe drum ea plangea si imi spunea sa nu-i fac nimic.
I-am spus :
-Nu am sa te lovesc nu am sa iti fac nimic!
Dar plangea si imi spunea intruna sa nu o lovesc.
Am ajuns acasa.Am dat-o jos din masina am intrat in casa cu ea si la fel plangea si imi spunea intruna nu ma lovi.
Am aruncat-o in pat m-am pus peste ea si i-am soptit:
-Termina.Sa nu mai plangi.Nu am sa iti fac nici un rau.Intelege! Esti iubita mea nu am ce sa iti fac! Nu ma mai ruga!
De cand sunt eu cu tine?
-De 5-6 ani.(spune ea smiorcainduse)
-Ti-am facut vreun rau pana acum?
-Nu.
-Si atunci de ce esti proasta? Si crezi ca te-as lovi eu vreodata sau ca ti-as vrea raul? Dar de ce m-ai apucat de mana cand am vrut sa-i dau un pumn?
-Pentru ca nu voiam sa-l omori.(spune ea sarutandu-ma)
-Nu cred ca murea dintr-un pumn in burta.
-Bine dar m-ai speriat foarte mult!
-Stiu! Sper ca nu vei mai fi asa si ca ma vei lasa sa imi termin treaba.
-Dar voiai sa ma lovesti cand mi-ai spus ca ma bati?
-Nu dar asa gandeam eu ca un prost de nervi.
-Dar nu esti prost.
-Ba da nu ar fi trebuit sa iti bag mana in par si sa iti spun ca te bat si pe tine.
-Ba nu esti nu ai vorbit tu nervii din tine au spus.
-Ce ti-ai dori in acest moment cel mai mult?
-Sa ma saruti intruna si dupa sa mergem in parc si dupa sa ne plimbam cu masina dupa la cofetarie si dupa la mall.
-Bine.
Asta am si facut.

Ma intreb TPU de ce am reactionat asa?

De ce ma ruga intruna sa n-o lovesc ea stiind ca nu am lovit-o niciodata si ca n-am s-o lovesc.

Ce ar trebuie sa fac ca iubita mea sa nu mai fie suparata?

Răspuns Câştigător
| Ionutza2012 a răspuns:

Intr-adevar, cand suntem nervosi facem lucruri necugetate. Prietena ta te ruga sa nu o lovesti pentru ca vedea furia pe fata ta si ii era teama. Dar gandeste-te un pic: Poate ca, stiind ca te-a suparat, si ea asteapta iertare din partea ta. Sfat: Invata sa nu te mai enervezi asa usor ca sa nu ajungi sa faci ceva de care sa iti para rau mai tarziu. Din punctul asta de vedere ii dau dreptate iubitei tale. Cat despre iertare, asta nu depinde de tine ci de ea, dar timpul vindeca tot deci nu iti face griji ca pana sa iti dai seama totul va reveni la normal.

31 răspunsuri:
| mesemrom a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo.