| CesăfacAnonim a întrebat:

Salut TPU, am cunoscut ieri seara o fată ea îmi răspunde foarte repede la mesaje dar este seacă răspunde doar cu da, ce pot face să îi stârnesc mai mult interesul și să o fac mai vorbăreață?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are capul sec? Sau cum este seacă?

| Violleta2022 a răspuns:

Invit-o in oras, la o pizza, sau prajitura!

| dullcat a răspuns:

Buna.Pune-i intrebari deschise.Din moment ce raspunde doar cu da sau nu, inseamna ca ii adresezi intrebari inchise.

Exemplu de intrebare inchisa: Iti plac animalutele de companie? (Ea va raspunde sec da)
Intrebare deschisa: Care e animalul tau preferat? Care a fost ultima data cand in animal te-a facut sa razi pana ti-au dat lacrimile? (Asta o va incuraja sa povesteasca).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred și eu că răspunde sec, la mesaje.
Invit-o în oraș; la orice, cafea, suc, cafea, plimbare, etc. Așa îi stârnești interesul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Înseamnă că poate nu este interesata, nu prea are totuși logica de ce îți mai răspunde dacă alege sa îți vorbească asa.

| Together a răspuns:

Spune-i o poveste care o intereseaza si dispari in mijlocul ei.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Conteaza cum e in realitate, nu prin mesaje. Prietenele mele prin mesaje eraau cele mai dragute, ii umplea p aia de inimioare si pupici si fata in fata nu deschidea gura laughing Intreab o smplu daca vrea sa iesiti, poate aveti mai multe de discutat. Daca asa e si in realitate ori nu e interesata ori e proasta. Doar tu ti poti da seama

| Mitzupitzu a răspuns:

Vezi sa nu-ti raspunda mama ei.happy

| Cutezătorul4k a răspuns:

Nu e interesată de tine sau e plictisita
Incearca sa pornești o discutie cu ceva din copilărie de ex jocuri pe care le jucati, ce ii place sa faca. Pornește o discutie pe care sa o poti dezvolta, sa nu se simta ca la interogatoriu

| powerpuff25 a răspuns:

Nu depinde neaparat de tine modul in care o fata vorbește cu tine. Nu te baza doar pe mesaje, întâlnește te cu ea și vezi cum se comporta și in realitate

| Ursuuuuuu a răspuns:

Încearcă să inventezi lucruri să o faci curioasă si să pari interesant, dacă faci asta va merge... rău