| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am facut cea mai mare greseala din viata mea! Si acum traiesc cu regret! Cum sa scap de acest regret si sa ma iert?
Am decis sa imi fac cont si sa intreb aici. Prietenii nu ma iau in serios. Pare intrebare stupida insa nu ma cunoasteti, nu va cunosc chiar daca ma judecati nu ma stiti in persoana.
O sa fiu directa si voi spune asa cum este.
Va rog ajutati-ma.
Am cunoscut un baiat el a inceput sa imi dea flori si ciocolatele mele preferate. Jur va jur nu am avut nimic, nici macar nu ne-am sarutat, am zis ca voi fi sincera aici. Eu l-am vazut cum vorbea cu alte fete si chiar imi spunea de alte fete care sunt mai frumoase si mai bogate ca mine. El mi-a propus sa ne intalnim, eu i—am zis ca e un baiat de treaba dar la noi nu se va primi. El s-a suparat pe mine si a plecat. De atunci nu mai vorbim. Eu i-am scris peste 3 luni un salut si cum la el merg treburile, el mi-a raspuns scurt"bine".
Acum inteleg ca am facut o mare greseala ca la moment nu i-am dat o sansa. Regret in fiecare zi ce am facut. Ii scriu zile la rand eu prima insa el nu vrea sa vorbeasca cu mine, ma lasa cu seen. Am gresit amarnic. Cum sa traiesc mai departe cu acest regret?
Eu stiu ca nu ma veti lua in serios dar imi e plina inima de regret, va rog cum sa trec peste regret? Am pierdut cel mai bun baiat din lumea aceasta 100%(

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, ai acut foarte-foarte bine ca i-ai spus ce gandesti in fata, fiindca nici un baiat de pe lumea asta care te iubeste cu adevarat, nu-tis pune ca un mitocan ca mai sunt fete frumoase sau mai bogate ca tine, deci un gunoi care oricum nu te-ar fi apreciat sau iubit, fiindca atunci cand iubesti cu adevarat nu vezi pe altcineva in fata ochilor, decat persoana iubita, care ti s epare cea mai frumoasa fiindta de pe fata pamantului.
Eu cred ca nu ai gresit cu nimic, dimpotriva, instictul ti-a spus la acel moment sa-l lasi in pace ca nu-i de tine si nu ai de ce sa gresti, fiindca se gasesc pe lumea asta baieti mult mai buni decat ala care te-a jignit.
Nu te uita in urma si nu plange niciodata dupa gunoaie!
Nu ai pierdut nimic, de fapt ai castigat, fiindca ai vazut ce fel de om este, taman la timp ca sa nu te incurci cu un asemenea specimen.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Stai liniștită, n-au pierdut nimic. Dimpotrivă, ai câștigat experiență.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu vad nicio pierdere.Mai exista multi baieti pe lumea aceasta, insa pentru a-i cunoaste trebuie sa nu mai jelesti dupa cel descris in postare.Ca regula generala, in viata te vei confrunta si cu regrete mai mari, deci incearca sa te aduni si sa privesti lucrurile rational, mai la rece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"El mi-a propus sa ne intalnim, eu i—am zis ca e un baiat de treaba dar la noi nu se va primi" care noi?

| Willis a răspuns:

Bine că nu mai vrea, oricum a varză.
Găsești altul mai bun.
Doar să nu te grăbești.

| Sebi1998cute a răspuns:

Cer scuze de greseli gramaticale?

| Slaninutza1245 a răspuns:

Gasesti altul. e lumea plina de pute