| Nomercy69 a întrebat:

Salut TPU,
Am fost împreună cu o fată 2 luni, iar după un timp ne-am certat ca de obicei și nu a mai vrut să se împace cu mine. Am încercat orice, i-am cumpărat flori si ciocolata si nu a vrut să le ia, am pus mulți prieteni să-i scrie, m-am rugat enorm de ea și chiar i-am trimis poze plângând, dar aceasta tot repeta "tin la tine si am sentimente, dar nu mai vreau" ce aș putea să fac, nu vreau să trec peste și țin foarte mult la ea și o vreau înapoi. Dau fundă.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varste aveti tu si fata? Daca ea numai vrea nimic cu tine de ce insisti? Sa terminat, gata, cautati pe altcineva ca doar e plina lumea de fete nu este doar ea singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Ati fost impreuna doar 2 luni si v-ati certat de mai multe ori?
Cum naiba ati reusit sa va certati taman cand trebuia s afie cea mai frumoasa perioada a voastra, plina de lapte si miere?

Deci voi nu sunteti compatibii de nici un fel si nici dragoste reala nu este, atata vreme cat ati reusit performanta sa va certati de mai multe intr-o perioada extrem de scurta de timp.

In caz caz, te sfatuiesc sa-i dai pace ca asta nu-i nici dragoste, nici respect si nici bun simt, doar orgoliu prostesc.

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde foarte mult ce anume i-ai făcut fetei, de ce v-ați certat, și de ce așa de multe certuri? Poate e mai bine așa, 2 luni nu e mult timp, nu suficient cât sa te atașezi la modul serios de cineva, iar dacă voi ați făcut un obicei din a va certa mereu în primele 2 luni când ar trebui sa fie totul frumos numai lapte si miere la început de relație, voi va certați, după 1 an de relație ce mai faceți? Dacă sunt multe certuri înseamnă ca nu merge, mai bine fiecare pe drumuri diferite si gata. Nu deveni obsedat, sunt doar 2 luni, treci la următoarea fată ca nu s-au terminat fetele.
Foarte mare greșeală că i-ai trimis poze cu tine plângând si sa pui prietenii să o deranjeze, nu ai făcut decât sa arăți cat de disperat si instabil psihic ești, știu ca suferi dar nu așa se fac lucrurile. Femeile urăsc sa vadă bărbații în astfel de situații demne de milă, penibile, disperate, nu ai făcut decât sa o îndepărtezi și mai mult prin disperarea ta. Nu cred ca mai ai vreo șansă de împacare, cel puțin nu prin șantaj emoțional.

| Nomercy69 explică (pentru Madaxo97):

Eu chiar nu vreau sa renunt la fata respectiva, e stresata acum pentru ca are un examen foarte important curand. Mi-a venit o idee, dar nu stiu daca o sa mearga. Joi stiu sigur ca merge la piscina, o sa apar acolo si o sa o ignor complet, ceea ce cred ca va duce la ea recastigand sentimente. Ce zici?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Nomercy69):

E o idee bună, sa pari mai detașat, o studiezi de la distanță și vezi dacă pare abordabilă. Nu știu dacă o vei recâștiga neapărat înapoi, dar o să își schimbe părerea despre tine, nu o să mai creadă că ești disperat, o să creadă ca te-ai schimbat si maturizat, oricum e mai bine decât dacă te-ai duce la ea sa plângi la picioarele ei, nici așa nu o recâștigi. E complicat, dacă fata chiar nu te mai vrea sau nu simte nimic pentru tine, poți sa faci tu orice si nu te va accepta înapoi dacă chiar nu vrea. Vezi cum merge treaba la piscină, dacă nu obții nicio reacție din partea ei mai bine o lași în pace până termina cu examenul, ca sa nu fi si tu încă un stres pe capul ei, încerci după sa o mai abordezi, lasă-i puțin timp de gândire.

| Nomercy69 explică (pentru Madaxo97):

Dar in ziua aia termina, ea inca se uite la postarile mele chiar daca nu ma urmareste, si cauta motive sa imi scrie si zice ca are sentimente dar nu mai vrea, ce zici?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Nomercy69):

Pai nu mai vrea ca poate s-a saturat de atâtea certuri, de la ce va certați cel mai des? La care din voi e problema? Poate este la tine, poate la ea, depinde.
Poți sa ii spui ca dacă îți mai dă o șansă, nu vor mai fi certuri, dar sa îi promiți serios.