| nexT_2456 a întrebat:

Salut, Tpu.Am intalnit o fata sambata care a venit cu promotii la magazinul unde lucrez eu.Ea mi-a spus ca se numeste Andreea( dar a avut asa o ezitare cand mi-a spus numele, si a spus ceva cand am dat mana cu ea de m-am prezentat, am insistat sa imi spuna ce mi-a spus, doar ca ea nu da mana cu baietii cand fac cunostiinta.Ma gandesc sa nu ma fi mintit si cum se numeste si la ce facultate " ar fi".Am cautat-o pe Facebook de mi-a venit rau, si dupa nume, facultate, oras dar nu am gasit-o si ma gandesc sa nu ma fi mintit (ca nu as crede ca in ziua de azi sa mai fie cineva fara Facebook ). Chestia ca a fost si ieri, dar ieri a stat tot timpul unul langa ea, nu cred ca ar fi fost iubit ca ea este o fire sociabila, si poate a fost doar prieten, chestia a fost ca nu m-am mai putut apropia de ea din cauza la ala.Dar cand treceam pe langa ea zambea, cand ma vedea se uita la mine, m-a intrebat daca mai pot (deci nu stiu ce sa mai cred.)Dar oricum vreau sa o gasesc, ma gandeam sa ma duc la protectia munci, si sa o intreb pe aia de acolo de ea, dar oare imi va spune ceva de ea?!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba are Protectia Muncii cu tine, sa-ti dea informatie despre altcineva? Cum justifici o asemenea intrebare?
Legal, nu ai dreptul sa ceri informatie despre nimeni, daca persoana in cauza nu iti spun de buna voie, atunci nu ai de unde sa aflii.
Cat despre gasitul pe FB, ma indoiesc ca toate lume aare FB, sunt inca foarte muti tineri care nu-s interesati de platforma asta de socilizare. Altii, nu-si pun numele real pe FB, folosesc un pseudonim, tocmai pentru a nu fii gasita cu usurinta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar crezi si/sau consideri ca toata lumea face parte din "turma" si isi pierde timpul in mod absolut inutil pe Facebook? rolling on the floor

| nexT_2456 explică (pentru corbulalbrosu):

Ok.Sa spunem ca nu e asa, atunci da-mi un indiciu, o idee cum dau de ea?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă pe cineva care lucrează la birouri. Trebuie să știe cineva de ea că promoțiile astea nu sunt făcute așa după capul femeii de serviciu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu zic ca ma cheama Andreea cand nu vreau sa-mi zic numele, poate eram eu rolling on the floor
Fa ce a zis SchokolademitTränen si daca te place e poaibil sa mai vina pe acolo. ^^

| Mihaelablabla a răspuns:

O scoti la suc si vorbesti cu ea. Easy.

| nexT_2456 explică (pentru Mihaelablabla):

Problema asta este ca din ce am inteles de la ea nu v-a mai veni cu promotii, si cum am mai spus nu stiu cum sa dau de ea.

| nexT_2456 explică (pentru Mihaelablabla):

Asta este chestia din cate am inteles de la ea, nu v-a mai veni cu promotii, si nu stiu cum sa mai dau de ea...