| Damurcon a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cred ca o fata ma place, si nu stiu ce sa fac! Eu am 12 ani, ca sa incep. Zilele astea am fost intr-o excursie cu clasa. Ea a venit de mai multe ori sa ma intrebe ce fac, eu raspunzandu-i. Apoi cand am ajuns la un obiectiv turistic ea avea nevoie la baie. Din toata clasa pe mine m-a intrebat daca pot sa ii dau bani sa se duca la baie. Eu i-am dat banii si ea s-a dus la toaleta, dupa care mi-a dat banii inapoi. In ultima zi am fost la un obiectiv turistic la care ne trebuia un bilet, biletul era o vedere. Eu voiam sa pastrez vederea ca amintire dar nu aveam unde sa o tin. Ea a fost prima care s-a oferit sa o care. Nu stiu ce sa fac, cum sa ma comport, cum sa abordez situatia!

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ai doar 12 ani, este doar o ''pasiune trecătoare''. Nu ar trebui să te intereseze fetiţele la vârsta asta. Te comporţi normal, nu trebuie să îţi schimbi comportamentul ca să te placă mai mult.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai mult decat evidenta afectiunea ei fata de tine insa este greu de precizat natura acestei artactii. Daca sentimentul este reciproc si simti si tu ceva vis a vis de persoana colegei tale ati putea lega o frumoasa prietenie.Ai putea sa ii spui ceea ce simti fata de ea pentru a nu o lasa sa traiasca doar cu speranta falsa in cazul in care nu te atrage si altfel.Te sfatuiesc sa ai cu ea o discutie pe tema aceasta. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa nu faci nimic, si sa te porti natural. Daca fata te place accepta-i prezenta, poarta-te frumos cu ea, incearca sa o inviti pe afara sau sa o conduci acasa. Fii pregatit de orice, la varsta ta pasiunile tin putin, fetele sunt nestatornice si s-ar putea ca dupa o vreme sa se plictiseasca.

| SKuLL909 a răspuns:

La 12 ani ai tai, ar trebui sa inveti. Ceea ce crezi tu ca iubesti s-ar putea ca peste un an sau doi sa dai si cu piciorul. Daca o fata vorbeste mai mult cu tin (daca zici) asta nu inseamna ca te place, nu e o lege! Dupa cum am spus, ai 12 ani, si presupun ca si ea tot 12.
Vorbind ca de la baiat la baiat, la varsta asta ar trebui sa incerci sa inveti si sa lasi fetele. Pe la 15 ani poti sa iti faci o pretena, pana atunci, sunt doar iluzii trecatoare.

| Damurcon explică:

Am pus aceasta întrebare pentru. ca nu am mai avut experiente cu fete pana acum. Mediile mele sunt de 9 si 10.

| XxKidaaaxX a răspuns:

In primul lasa chestiile astea ca ai doar 12 ani si ai timp si mai incolo si fata doar poate vroia sa fie amabila cu tine.

| SirAugustin a răspuns:

Pai brodare, tu la 12 ai grija de scoala ta acolo.Am avut experiente asemanatoare cand eram mic, la inceput incep frumos si dupa aflii ca se transforma in monstrii idioti.In fine nu detaliez, lasa fetele si invata.Ca dupa te intreaba copii de diploma de bac sa vada notele tale si tu le spui ca nu ai ca te-ai apucat sa faci copii la 12 ani.