| LeUL a întrebat:

am nevoie de ajutor din partea voastra, in special din partea fetelor si cred ca stiu ele foarte bine de ce spun asta, am nevoie de cateva sfaturi care sa mi spuna cum sa starnesc atractia unei femei fata de mine, sau sa o fac sa se lase cucerita, observatii, unde ar trebui sa fiu atent stiti voi mai bine la ce ma refer, stiu veti spune "Altu in friendzone" nu ma voi simti jenat, pentru ca si majoritatea fetelor in zilele noastre vor sa fie crescute de baieti peste 18 ani daca se poate sau mai indrazneti cu masina deja pusi la punct cu tot...iar pe cei care sunt langa ele asta stiu sa i puna in friendzone, majoritatea nu accepta pampalai pentru ca poate zic "ce sa fac cu asta, e mic, nu stie nimic" majoritatea stau cu bolnavi decat sa creasca unu exact ca pe copilu mic, in fine nu ma intereseaza nu vreau sa aduc critici si nici nu judec v-am spus un exemplu din viata de zi cu zi si din ce am vazut la majoritatea fetelor in general, am nevoie doar de un mic ajutor care sa mi deschida ochii, este o problema de a mea care ma roade de fiecare data, de ex ma bag in seama cu o fata, buna, buna tra la la la la la la la la poate ne mai auzim tra la la la la la la la, buuuuunnnn, acum ce credeti m a prezentat si prietenelor ei "Buna buna tra la la la la la la la" ce credeti, aud bomba bombelor "E cel mai bun prieten al meu care l am intalnit pana acum e super de treaba" toate mirate "pe bune? ooo ce draguuuu" si eu in gandul meu "Clar, m am dat dracu din nou" m a cuprins tristetea tot absolut tot, mi a picat cerul in cap cand am auzit ce vorbe a putut sa scoata din gurita, pe urma prietenele ei pleaca, iar eu o conduc acasa, eram suparat caram in spate cuvintele ei spuse, simteam ca aveam sageti in inima, dupa ce o conduc la scara imi zice "Ok hai ca ne mai auzim" se aproprie sa ma pupe pe obraz gen "Ai fost cuminte, catel bun, maine vei primi prajituricaaaaa" eu o las si cand se intoarce o prind de mana, ea face ochii mari si se uita la mine mirata, eu o intreb "Ce te a facut sa scoti acele cuvinte pe gura" ea spune "Cum adica nu esti tu prietenul meu cel mai bun?" si eu dupa ii dau drumu de mana si ii spun "Imi pare rau dar ti ai gresit persoana am vrut ceva mai mult de o simpla prietenie nu pot sa accept asta" ea spune "La tine nu vad nimic special, ai o problema" si dupa pleaca si euuuu cu ochii in soareeeee nu e prima oara cand mi se intampla, aici v am spus o intamplare din viata mea, veti zice ca fete sunt destule pe pamant, chestia asta o stiu, dar este o problema care vreau sa scap de ea, astept raspunsuri, multumesc happy

2 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Primul pas este sa nu te mai plangi.Al doi-lea pas este sa nu iti pese ca ai pierdut, ba chiar sa fii fericit ca ai de unde invata.Nu iti trebuie masina sa impresionezi o fata.Lucrul cel mai trist este ca daca vrei sa o impresionezi doar cu masina sau doar cu hainele tale scumpe cam atat o va tine langa tine : imaginea, pana cand vine un tip amuzant cu carisma si o sa ti-o ia.Propun la inceput sa tii capul sus, mergi drept si timp de o saptaman te uiti in ochii fetelelor pana ele isi schimba privirea, nu ceda tu.In a 2-a saptamana poti incepe printr-un "Ciao" pe strada,asa random la fete ( daca te considera ciudat e problema lor,suntem la punctul asta pentru a te face pe TINE sa intelegi ca nu te manaca),dupa ce faci pasii astia trebuie sa inveti : Apropierea, gesturi, limbajul corpului, ce sa ii spui, cand sa ii spui si cum sa faci tranzitia la ceva mai mult. Bafta!

| LeUL explică (pentru TheLoveDoctorr):

Nu ma plang de mine ca sunt asa cum sunt, nu plang dupa o fata nu ma milogesc dupa o fata, problema este urmatoarea: vreau sa schimb unele lucruri la mine care ma fac sa arat nasol din punct de vedere al unelor fete pe o parte nu ma deranjeaza ce zice lumea de mine, si la ce nu prea ma eu experienta este exact la ce ai adaugat jos "Apropierea, gesturi, limbajul corpului, ce sa ii spui, cand sa ii spui si cum sa faci tranzitia la ceva mai mult." Recunosc uneori sunt in stagii de pampalau si eu simt ca pot mai mult si de asta am venit sa va cer niste sfaturi happy Nimeni nu poate sa ramane pampalau sau prost sau mai stiu eu ce pe lumea asta, majoritatea vor un succes in orice happy