| Melisa93 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, am 16 ani, in curand fac 17, am un prieten de 19 ani, ma intilnesc cu el de la 14, in septembrie facem 3 ani,si tot timpu acesta sa purtat foarte frumos cu mine ma simt cea mai fericita alaturi de el,cu citeva zile in urma mi-a propus sa trecem la niste relatii mai serioase ca suntem de atita timp impreuna si ca ma iubeste enorm s.a. si eu am refuzat kategorik. Akuma nu stiu ce sa cred,oare nu ma iubeste daca mi-a propus asta,sunt disperata nushtiu ce sa cred, voi ce ziceti, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| saidkique a răspuns:

Era o melodie... hmmm. fac ce-mi spune inima, da. Asta e. Nu ai nevoie neaparata de noi. Iti putem da o informatie gresita. Intraba-ti o prietena sau o ruda mai indepartata, de sex feminin. E ceva normal la varsta asta sa ai aceasta dilema. Noi, baietii ne gandim numai la sex si suntem disperati dupa fete, chiar daca avem prietene mai mici ca noi. In fine, noi nu il cunoastem pe iubitul tau, ce fel de om este. Un singur detaliu, o singura miscare, poate spune daca e un loverboy, sau vrea doar sa ajunga intre picioarele tale. Mai ales ca el e mai mare ca tine, si are o experienta mai mare cu fetele, presupun. Asa ca te poate intoarce cum vrea el, daca vrea. Eu te sfatuiesc sa te gandesti bine, e viata ta. Orice reactie are o consecinta. El normal ca vrea, ca are 19 ani, nu? La varsta asta prietenii lui il bat la cap si ii spun: "bai da ce faci, ne dezamagesti"? Iti spun din propria experienta. Chiar si tatal lui incepe sa il cicaleasca daca si-a tras-o sau nu. Nu conteaza cu cine. Din punctul tau de vedere, prima oara va fi dureros, dar dupa un timp, dupa ce te vei dezvolta mai mult, va incepe sa iti placa si vei sta dupa iubi al tau toata ziua big grin Daca tipu e de treaba si nu ti-a gresit niciodata/ nu ai niciun dubiu despre el si CHIAR va iubiti, atunci, prezervativul si sticla de vin le gasiti in magazin. Sper ca totul sa decurga fain. Succes!

11 răspunsuri:
| Liquor a răspuns:

Eu zic ca te iubeste, totusi, a asteptat atata timp langa tine. Merita si el o rasplata, nu e un lucru rau, nu fi suparata pe el. totusi, 3 ani e destul de mult.:*
Aveti grija de voi

| pyco a răspuns:

Daca sunteti de atata timp impreuna si nu ati facut-o eu rd ca te iubeste, dar daca tu esti sigura ca te iubeste ...si tu il iubesti o puteti face...dc nu?!:*

| FckYeah a răspuns:

Adica sa treceti la treburi mai serioase, referindu-se la sex? Adica, omu a stat dupa tine 3 ani, s-a purtat frumos, si tu... da-i si lui cv. laughing

| tadrateritse a răspuns:

Ai refuzat? Poti sa-ti iei adio. A asteptat atatia ani sa o faca cu tine si acum l-ai refuzat. E ca o firma in care investesti mult timp si bani, si dupa aia sa fie un esec total. E putin frustrant, nu crezi?

| neutrino a răspuns:

"Prietenii" te vor sfatui sa o faci. Inainte de a lua o hotarare trebuie sa stii ca o relatie are si sfarsit, dupa care ramane de obicei o fata plangand ca nu a avut noroc.

| XatomisX a răspuns:

Sunt baiat si stiu el timpul acesta a asteptat ceva de la tine si tu nu i-ai oferit nimic el o sa se duca la alta acum laughing

| belieber4ever a răspuns:

Eu zic ca a fost cam nesimtit si ca sa vezi daca el chiar tine la tine suparate pe el, nu-l mai cauta si vezi cum reactioneazawinking

| Demonull a răspuns:

Pai cred ca imi dadeam si eu seama ca dupa, 16 o sa faci 17. OK, nu esti pregatita. daca erai nu puneai o astfel de intrebare pe TPU, uneori parerile din jur trebuie sa conteze cel mai putin.de fapt pentru mine nu mai conteaza de mult, de aia am si eu un cap pe umeri sa -l folosesc nu sa intreb lumea.Bafta.

| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca nu vreau sa incurajez sexul la aceste varste dar sa stii ca ai un prieten de nota 12 daca a stat atata timp langa tine fara sa iti ceara asa ceva pana acum. Daca tine-ti foarte mult unul la altul si crezi ca veti mai fi in continuare si dupa, eu zic sa treceti si la asa ceva.Dar numai daca sentimentele sunt reciproce.Succes.

| Possible a răspuns:

Nu trebuie sa te alarmezi atat de tare.Pentru ca nu e atat de grav.Eu am facut-o dupa 2 ani.In curand avem si noi 2.Am aceeasi varsta ca si tine.El m-a asteptat 18 ani, adica nu a facut-o cu nimeni inaintea mea.Asta conteaza.Gandeste-te ca el daca isi doreste asta cu tine, inseamna ca contezi mult pentru el. Odata ce ti-a propus anume tie.Gandeste-te ca sa nu te fi iubit, el avea sa fie indiferent la acest subiect, s-ar fi culcat cu prima tarfa intilnita.I-ar daca te vrea pe tine, trebuie sa fii fericita.Bafta.Sa nu-ti fie frica. Daca ati fost atat timp impreuna, e deja bine.Vezi sa nu se dezamageasca in sentimentele tale.Prin acest pas ii demonstrezi lui increderea fata de el.Vezi ce faci, sa nu pierzi in zadar atatia ani.

| askman4u a răspuns:

Vezi daca rezista la un masaj mai suavlaughing