| PianoPlayerX a întrebat:

.Am nevoie de niste sfaturi. M-am indragostit nebuneste de o fata acum 7 luni si normal ca am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, dar ea mi-a dat cu friendzone..Ieseam cu ea la film,prin parc,la suc,iar intr-o sambata mi-am facut curaj si i-am cumparat un buchet de trandafiri. Cand m-a vazut mutise, nu se astepta ca eu sa o plac si mi-a zis ca ea ma considera decat un prieten si nu vrea sa strice relatia de prietenie care exista intre noi.Aste se intampla prin ianuarie,iar de atunci nici nu mai vorbim cum vorbeam inainte nopti intregi pierdute,iesiri prin oras sa. Am incercat sa o evit, dar acum vad ca am gresit. Mai are rost sa incerc? Se poate iesi din friendzone? Tin sa reamintesc ca imi place de 7 luni de ea si in momentul de fata nu stiu daca mai are rost sa mai incerc ceva sau sa incerc sa o uit.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Eu am avut parte de multe respingeri de genu, am încercat și am eșutat cam în toate cazurile, deci sfatul meu? E să nu mai încerci deoare prelungești mai mult agnonia.

| GoldenZenith a răspuns:

Buna!

E mai bine sa nu o sacai. Daca ti-a zis ca nu vrea decat o relatie de prietenie cu tine, cel mai bine e sa ramai la stadiul asta.

| Zabbyel a răspuns:

laughing doar nu ca nu sa asteptat, practic s@ speriat rolling on the floor))))))) ce creaturi indecise mai sunt ele ohh love strucklove strucklove struck aici apare si farmecul lor invaluitor love strucklove struck Nu te da batut, acea teama sa v@ transforma in dragoste, șo pe ea love strucklove struck. uneori ca sa castigam, mai si trebuie sa pierdem, relativ existentei love strucklove struck