| Taker a întrebat:

am nevoie de un sfathappy...imi place de o fata de la facultate. si nici macar nu o cunosc. nu stiu cum o cheama... avand in vedere ca abia am trecut prin o relatie de lunga durata. nu mai am prea multa incredere in mine. ma simt oarecum stanjenit si nu mai am prea multa incredere in mine. Cum ar trebui sa o abordez. sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FriendsWithBenefits a răspuns:

Frate nu trebuie sa te lasi coplesit de emotiile unei relatii trecute, sau a unui esec. Am trecut si eu prin situatia ta. Du-te si abordeaz-o pur si simplu. Iti e greu sa spui un '' Buna, ce faci? '' si apoi " Imi pare bine, X! " Poate nu te simti tu acum foarte '' capabil '', dar ai uitat si sa flirtezi? La mine deja e hobby. Mult succes frate, iar daca vrei s.o dai in patima copiilor de generala, incearca sa faci rost de facebook-ul ei sau id-ul ei de mess daca iti e mai usor sa faci cunostinta prin mediul virtual...

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ar fi bine să te bagi în vorbă cu ea. Sub orice pretext. Măcar să socializați, apoi vezi mai departe.

| SyndicateX a răspuns:

Spune-i ca iti place de ea si ca vrei sa o cunosti mai bine.

| EllaMelly a răspuns:

Pai in primul rand baga-te in seama cu ea,cand o vezi pe strada abordeaz-o intr-un mod frumos,intreab-o daca vrea sa purtati o discutie,ca vrei la facultate sa cunosti cat mai multe persoane si ea este una dintre ele, intra in conversatie si cerei nr de telefon, adresa de mess, dupa ce ii ceri nr de telefon daca ti-l da o suni apoi o inviti intr-un loc frumos, si ii aduci si un buchet de flori.Ii spui ca mai intai sa va cunoasteti si daca vrea sa incerce o reletie serioasa cu tine.O sa iti vina tie cuvintele imediat din moment ce o sa fi in fata ei.

| EllaMelly a răspuns:

Asa si mai intai te aranjezi frumos,te parfumezi,si te duci la ea cat mai curajoz, fara sa fi timid, fara sa te incurci in cuvinte, tu trebuie sa iei initiativa ca esti baiat, poate ca si ea te place iar tu nu sti dar e normal sa nu te abordeze ea ca doar e fata.

| Andu21 a răspuns:

Ok, hai sa iti spun replica cu care agatam eu in facultate:

-Buna! Eu sunt Andu! Nu am putut sa nu observ ca esti tare draguta si mi-ar place sa te cunosc mai bine, ai vrea sa bem o cafea sau un suc impreuna?

Iti trebuie doar putin curaj si sa lasi timiditatea deoparte.
Foarte simplu, saluti si te prezinti, iar apoi ii faci o invitatie undeva, de preferat ar fi sa mergeti in momentul ala, daca nu, cere-i numarul de telefon fetei si da-i un telefon cand este libera si spune-i simplu: Esti libera pentru cafeaua/sucul ce ti-am / ti l-am propus/o mai devreme?

I-ati inima in dinti, ca nu te musca nimeni!

Mult noroc!