| numeutilizator100 a întrebat:

Salut, TPU. Am nevoie urgent de un raspuns. Dupa ce prietena mea mi-a facut handjob, am dezvirginat-o, apoi am pus prezervativul. Credeti ca sunt sanse ca ea sa fi ramas insarcinata? Dau Funda si vot pentru ajutor.

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o foarte mare posibilitate de a se fi putut forma o sarcina in cazul in care cele 2 contacte sexuale, cel de dezvirginare si cel care a urmat, au decurs exact in modul descris de tine. Daca handjobul s-a finalizat cu o ejaculare, atunci in uretra (canalul din penis) a ramas o anumita cantitate de sperma care s-a scurs insesizabil din penis in vagin pe parcursul sexului de dezvirginare, bineinteles daca intre cele 2 contacte sexuale nu ai urinat. In concluzie acest lucru s-a putut intampla doar in cazul in care cele descrise in intrebare s-au petrecut in timpul zilelor din cadrul perioadei fertile si exista probabilitatea cat si posibilitatea de a se forma o sarcina, care este cu atat mai mare, cu cat sexul a fost intretinut mai aproape de ziua de ovulatie. DOAR intr-o astfel de situatie ca cea descrisa in raspuns se poate aprecia ca fiind aproape sigura posibilitatea de a se forma o sarcina. In cazul in care menstruatia va porni la data preconizata totul va fi in regula, insa daca va intarzia mai mult de 7 zile doar prin efectuarea unui test de sarcina se va clarifica situatia de fapt. Multa sanatate!

| numeutilizator100 explică (pentru corbulalbrosu):

Si cum pot afla care sunt zilele fertile?

| mihai69 a răspuns (pentru numeutilizator100):

Abia acum te interesează asta?!?
Să vă pregătiți pentru bebeluș!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e însărcinată, stai liniștit doar ca trebuie sa ai grija dacă tot v-ați început activitatea sexuala, dacă nu vreți prezervative spune-i sa se intereseze de niște anticoncepționale.

| Alicezzz a răspuns:

In orice partida de sex fara protectie exista sansa unei sarcini si plus ca ti a facut un handjob inainte si tu ai ejaculat afara si apoi ai dezvirginato sansele sunt mari. Acum depinde daca ea era in perioada fertila.

| numeutilizator100 explică (pentru Alicezzz):

Si cand e perioada fertila?

| Alicezzz a răspuns (pentru numeutilizator100):

Cand i-a venit ultima data?

| numeutilizator101 a răspuns (pentru Alicezzz):

De pe 9 pana pe 13

| Alicezzz a răspuns (pentru numeutilizator101):

Intre 20 octombrie si 25 octombrie perioada fertila! Daca are o menstruatie regulat la 28 de zile.

| numeutilizator101 a răspuns (pentru Alicezzz):

Nu e regulat. Noi am făcut asta pe 3 noiembrie. Crezi ca era în perioada fertila? Îți mulțumesc că îți faci timp sa ma ajuți

| Alicezzz a răspuns (pentru numeutilizator101):

Mai rau ca nu este regulat! Ca nu poti depista perioada fertila exact! Eu zic sa astepte påna ii vine si daca in maxim 2 saptamani nu ii vine sa faca un test de sarcina, påna atunci sa nu faceti sex neprotejat, de fapt niciodata de acum incolo. Ori prezervativ ori ea merge la medic si ia anticonceptionale!

| numeutilizator101 a răspuns (pentru Alicezzz):

Multumesc mult pentru sfaturi si pentru timpul acordat.