| EmdYYY a întrebat:

Am o amica care tin foarte mult la ea si in ultimul timp m-am certat foarte rau cu ea si nu vrea sa o pierd, ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Recunoasterea unei greseli, urmata de cererea de iertare, acorda multe sanse in plus reambunatatirii relatiei. Cere-i iertare, promite-i ca nu se va mai repeta si ai rabdare. Daca nu ai gresit si alte dati, atunci ai sanse.Si nu uita, cele mai multe relatii se strica atunci cand nu exista incredere de ambele parti si se manifesta gelozia.Acest,,sentiment,,negativ exista in fiecare dintre noi, in,, masuri,, diferite, dar trebuie tinut sub control.

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pa-i ar trebui sa ii ceri scuze si sa ii arati ca iti pare rau cu adevarat fiindca v-ati certat!
Iar daca tot nu vrea sa te ierte sa nu cersesti iertate si sa o lasi balta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cere-ti iertare si spune-i ca nu se va mai repeta. Ai gresit si tu, daca e cu adevarat amica ta te va ierta si va trece peste ce a deranjat-o. Nu insista de prea multe ori, deoarece s-ar putea sa o enervezi in acest mod. Un simplu "Te rog frumos, iarta-ma pentru ce am facut, sper sa nu se mai repete!" ar fi de ajuns. Bafta happy!

| 1Mihai1 a răspuns:

Cere-ţi scuze, spune-i că nu există om care să nu greşească!