| BluX a întrebat:

Am o colega in clasa si sunt indragostit nebuneste de ea!
Am auzit zvonuri cum ca si ea ma place.
Cand am auzit nebunia mea s-a triplat, dar faza e ca nu sunt sigur ca ma place deoarece multe se zvonesc dar se dovedesc a fi niste prostii.
Suntem si foarte buni prieteni..la petreceri stam impreuna etc
Daca o intreb si ea refuza,e posibil ca relatia noastra de amicitie sa se rupa sau sa se diminueze si nu vreau sa se intample asta.
Vreau cu orice pret sa o am langa mine.
Fetelor,v-ar placea ca un baiat sa va astepte pe hol dimineata cand veniti la scoala si sa va ceara prietenia sau sa va sarute?
Spuneti-mi ce sa fac, simt ca explodez laughing
Funda

Răspuns Câştigător
| IulianDBI a răspuns:

Deci, ce-l mai bine e sa o inviti sa iesiti pe afara, va plimbati, mergeti la un film, la un suc, ma rog, ceva de genu, intelegi tu ideea, apoi te oferi sa o duci acasa, iar inainte sa ajungeti ii zici sa va opriti 10 minute pe o banca si ii zici in fata ca iti place mult de ea si ca ai face orice sa fii impreuna cu ea, sa ii zici ca tii cu adevarat la ea si ca nu iti bati joc, iar daca ea va avea sentimente pentru tine va fi impresionata de faptul ca ai avut curaj sa vorbesti deschis si fata in fata.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e potrivit sa o intrebi dimineata, invit-o la un suc si acolo poti sa-i zici ce ai pe inima

| HappyGrumpy a răspuns:

Dap asa pari un catel nerabdator, care se tine dupa ea... fi calm, si ai sa vezi ca daca si ea te place o sa vina de la sine, este mai palpitant misterul, si jocul de dinainte, cand nu stii la ce sa te astepti, vezi mai intai daca accepta sa iesiti undeva, le place sa fie scoase in oras, la film, afla ce-i place. intreab-o, nu-ti fie rusine, dar nu ii spune direct, las-o pe ea sa-si dea seama ca o placi mai mult decat spui, faptele vorbesc de la sine. cuvintele pot fii considerate vrajeli, dar gesturile n-ai de unde sa stii exact ce inseamna. daca ii atragi atentia o sa aflii repede daca vrea si ea.

| MIkihellaA a răspuns:

Poate o inviti la o pizza?smug