| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema..sunt baiat, am 16 ani si imi place de o fata putin mai mica decat mine, ne intelegem foarte bine, ne cunoastem de cativa ani si as vrea sa ii spun ca o plac dar cateodata nu o inteleg: o zi vorbeste cu mine de parca. am fi impreuna de cand ne stim, foarte deschis, frumos, putem vorbi despre orice.dar a doua zi vorbeste foarte sec aproape ca nici nu ma baga in seama doar daca vorbesc doar eu, scriu fraze intregi iar ia raspunde prin doua cuvinte dupa o zis iar revine la partea buna..nu mai inteleg nimic, iar cand vad asta ma gandesc ca nu mai are rost.Voi ce credeti?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cunoscutul dus scotian,asta iti face si vad ca are succes,nu-ti mai poti lua gandul de la ea!happy
De multe ori,cand unul din cei doi e nehotarat si nu spune ce vrea de la celalalt,e o metoda buna dusul asta scotian,adica una calda,una rece.
Un om care se comporta tot timpul frumos si bine cu tine,la un moment dar poate deveni plictisitor sau banal,oricum incepe sa te intereseze mai putin,stii la ce sa te astepti de la el.
Iar un om care se comporta rau si urat cu tine,il scoti pur si simplu din lumea ta.
Cand le face pe amandoua, te pune pe ganduri, drept dovada, tu!
Se pare ca ai intarziat sa-i spui ca o placi si acum te fierbe la foc mic, ca sa te faca sa te decizi.
Sfatul meu e sa-i faci exact acelasi lucru.Azi vesel, voios si plin de entuziasm, maine rece ca o piatra.
Intr-o saptamana o sa te intrebe ce ti se intampla si te-ai schimbat.
Daca o face, spune-i ca te-au innebunit dispozitiile ei schimbatoare si nu gasesti niciodata momentul potrivit sa-i spui c-o placi. Exact asa!
Si, sa fiti fericiti!happy

8 răspunsuri:
| darnme a răspuns:

Eu cred ca e bipolara.

| P3TR3 a răspuns:

Fi tu...incearca sa ii spui k o placi (pe ocolite), adica. spune-i si uh..fraze mai faine gen ''ce iti mai face prietenu' '' iar ea daca raspunde cu bine si iti da de inteles ca are pe altcineva nu mai incerca
Sau daca o placi asa tare poti sa incerci sa ii daruiesti un cadou sau...stts'ul messengerului pe care il alegi face multe minuni (mai ales daca scrii cv pentru ea cu numele ei)
Sau spune'i direct...''Auzi, eu chiar te plac.uh ma placi''
Incearca sa fi tu insuti
Succeswinking

| Dragos2222 a răspuns (pentru P3TR3):

Am vorbit de mult chestiile astea cu ea despre care ai spus tu, si momentul sa ii spun ca o plac o sa fie foarte usor, dar eu mai mult vreau sa ma lamuresc cu treaba asta ca nu o inteleg cum am mai zis, daca as sti exact sau daca m-ar lamuri cineva sa ii spun ca o plac o sa fie foarte usoor.

| P3TR3 a răspuns (pentru Dragos2222):

Oricum..de placut..probabil ca te place sau alti baieti incearca ''sa se dea la ea''..incearca sa ii faci 1-2 cadouri iar dupa..incearca sa mai consolezi din cand in cand, cand are nevoie de asa ceva.
adreseaza'i cuvinte frumoase dupa care treci direct la subiect si intreab'o daca chiar ii place de tine sau nu.

| Peachy a răspuns:

Poate are niste probleme, este suparata, i-ai spus ce simti pentru ea? spune-i ca vrei ceva mai mult decat o simpla prietenie, daca te respinge stai linistit sunt sigura ca sunt multe fete acolo pentru tine, vorbeste deschis cu ea intreab-o ce se intampla cu ea daca este ok, fii alaturi de ea ca prieten la inceput iar daca merita spune-i ca o placi, iar daca este rece si indiferenta eu zic sa o lasi balta si sa ramaneti simplii amicihappy

| RzVq a răspuns:

Da stiu fetele sunt destul de greu de inteles si eu ma chinui sa le inteleg laughing
Deci nu stiu poate are o problema poate are o dispozitie proasta nu are chef de vorba adica nu stiu daca tot esti asa de bun prieten cu ea o poti intreba despre ce e vorba totusi daca ai timp de pierdut poti sa incerci sa fi mai atent cu ea sa vada ca iti pasa de ea sau o poti intreba pur si simplu in fata deci sper sa alegi decizia cea buna bafta.

| GENIUSUS a răspuns:

..frate fi mai relaxat..si arata-i ca nu esti mort dupa...ea ca altfel ea v-a zice..pf cacat...merit ceva mai bun happy

| Bbogdy93 a răspuns:

Așa sunt fetele sunt sigur ca si ea te place. Intreab-o daca te place. Funda? happy