| HuskyLover98 a întrebat:

Am o dilema uriasa! Am prietena de 1 an si 7 luni si ma rog, ne-am mai despartit si chestii! Tin foarte mult la ea si chiar am crescut-o ca pe fata mea! Nu am simtit niciodata atata nevoie de a proteja o persoana cum am facut cu ea! De ceva timp mi-a zis ca a descoperit ca este bisexuala dar nu e chiar ceva wow! Prima oara mi-a spus asta acum vreo 5 luni! Nu e vorba de inselat sau ceva pentru ca mi-a spus ca ma iubeste si ca oricum cat timp e cu mine nu m-ar lasa pentru o fata! Insa a spus in gluma ca daca s-ar indragosti de cineva de acelasi sex probabil ca ne-am desparti!
In prezent a readus in discutie acest lucru si a spus ca daca nu ar mai merge relatia dintre noi s-ar cupla cu o fata!
DILEMA CEA MAI MARE: Mie sincer imi plac bisexualele, dar la ea e ceva diferit...chiar este singura care nu ar trebui sa o ia pe acea cale...
Nu stiu ce e cu mine si de ce ma ingrijorez: sa fie teama ca ma va lasa pentru o tipa sau teama pentru binele ei, adica grija pe care am vrut sa i-o port?
VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca ea este in faza de experimentare.Este un copil se pare ca si poate si pentru ca tu asa ai conceputo si nu ai ajutat-o sa se maturizeze.
Daca tu mereu vei fi autoritar ca si un parinte fata de ea si ea nu isi asuma responsabilitatea fata de relatie (ceia ce e greu la 16 ani dar totusi s-a bagat in asta) nu va merge relatia.Mai bine sa plece acum si sa va despartiti decat sa pierderi amandoi timp si sa fie mai greu pe urma.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Este ciudat ca tu te superi si te desparti de ea pentru niste lucuri adolescentine pe care tu ii le interzici ca si parinte.Pe iubita ta trebuia sa o vezi ca pe egalul tau nu ca pe inferiorul tau. Daca tie ti se pare ca este necoapta dupa ce stai cu ea? Crezi ca o iubire de "parinte" intre doi iubiti poate sa duca in spre bine?
Acuma daca te va insela cu o fata ete scarti mare drama dar nah ea oricum va mai experimenta ca este tanara si simte nevoia, e curioasa cum a facut si cu tigarile si altele.
Cred ca nu va potriviti iar relatia asta nu este benefica pentru nici unul.

| HuskyLover98 explică (pentru Freya1):

Stii care e faza? Ma iubeste dar nu stiu in ce sens! Asta ma sperie cel mai mult pentru ca nu stiu ce va urma...

| HuskyLover98 explică (pentru Freya1):

Pai si daca-i va placea nu o sa se mai intoarca la mine?

| Freya1 a răspuns (pentru HuskyLover98):

Eu cred ca ea este in faza de experimentare.Este un copil se pare ca si poate si pentru ca tu asa ai conceputo si nu ai ajutat-o sa se maturizeze.
Daca tu mereu vei fi autoritar ca si un parinte fata de ea si ea nu isi asuma responsabilitatea fata de relatie (ceia ce e greu la 16 ani dar totusi s-a bagat in asta) nu va merge relatia.Mai bine sa plece acum si sa va despartiti decat sa pierderi amandoi timp si sa fie mai greu pe urma.

| LoveSleep a răspuns:

A sunat extrem de dubios "am crescut-o ca pe fata mea". Weird a f.
Oricum, tu ai 2 probleme.
1. Dacă zici chestia aia de mai sus, probabil te referi că tu aveai 18 ani și ea avea 13 când v-ați cunoscut. Sau ceva de genul, înțelegi ideea. In cazul ăsta, relațiile nu țin, pentru că ea e încă mică, a experimentat lucruri cu tine și de acum înainte o să vrea să le facă cu altcineva. Deci există șanse mari să te înșele. Sau cum spun ele, să se îndrăgostească de alt băiat.
2. Dacă ți-a zis deja mai multe lucruri legate de "chestia cu bisexuală", e doar o chestiune de timp. Din moment ce ți-a zis de mai multe ori aia, e clar că se gândește la asta și e clar că în scurt timp o să fie cu o altă tipă.

Spune-i să se gândească ce vrea și să facă, pentru că îți pierde timpul, în caz că vrei ceva serios. Și în caz că nu are 13 ani...

| HuskyLover98 explică (pentru LoveSleep):

OK! Povestea pe scurt: Ea are aproape 16, eu am 20 Amandoi virgini!,, Am crescut-o ca pe fata mea" gen am avut acel sentiment de parenting deoarece, dupa cum am mai spus am avut foarte mare grija de ea! Ne-am despartit recent din vina mea pentru ca nu suport ideea ca s-a apucat de fumat si inca face multe chestii pe care nu le accept, dar o iubesc mult! Stiu ca se va schimba foarte mult si cred ca din pacate in rau...de asta ma ingrijorez atat! Dupa cum am mai spus: nu am nimic cu bisexualitatea la femei, ba chiar o accept, dar pur si simplu imi e aiurea sa vina din partea ei...

| MihaiNicu23 a răspuns:

E mai mult grija ca te va lasa ai putea sa profiti si sa o faci in 3 daca tot ea e bisexuala.

| HuskyLover98 explică (pentru MihaiNicu23):

I-am propus asta pana si in gluma si a spus ca i se pare ciudat...

| HuskyLover98 explică:

P.S. : Daca se poate sa ma ajute sau sa-mi raspunda la asta o bisexuala! Va rog mult!