| Robotusinguratic12 a întrebat:

Salut TPU, am o îngrijorare, azi am făcut sex cu iubita mea, totul a fost safe și gândit, înainte am urinat de 2 ori si m-am spălat, am ieșit înainte de ejaculare cu 10 secunde, mi-am dat drumul pe spatele ei și am șters-o imediat, cât la sută sunt șanse de sarcina ținând cont că mai sunt 13 zile până la ciclul menstrual? E nevoie ca mâine să ia pastila de a doua zi?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este nevoie de pastilă de a doua zi, pentru ca nu ai ejaculat în vagin și nu era în perioada fertila.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Mulți confundați merele cu perele! Degeaba ai spermă, dacă nu este fertilă! Adică nu este plină de spermatozoizi. Multe femei, fete se întreabă pe aici de ce nu rămân gravide deși respectă totul.
Faceți analize medicale, vedeți calitatea spermei și după aceea vă îngrijorați unde vă goliți!

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista sanse de sarcina.Metoda retragerii inainte de ejaculare nu este eficienta.
De citit https://www.sfatulmedicului.ro/......cina_17592

| blackann a răspuns:

Da, metoda retragerii nu este eficienta si e clar ca esti prea mic incat nu stii de pre ejaculare.
+ ca ai creierul imbibat in idiotenii daca ai supune-o pe ea la dereglari hormonale asa mica, luand pastila de a doua zi.
ai nevoie de creier ca sa nu mai ajungi in situatii d-astea!