| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: astazi am facut s*x neprotejat cu iubitul, exista riscul sa raman gravida? daca da ce sa fac?

15 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Bai, la cei 15 ani ai tai asta mi se pare o idee dea dreptul teribila! Daca si-a dat drumul in tine da, e riscu, altfel nu prea e, pastila de a doua zi ai face bine sa o iei si gandeste-te de 3 ori inainte sa faci asa ceva fara sa te informezi calumea inainte. straight face

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Din cate vad, ai vreo 15 ani. Nu inteleg cine te pune sa iti risti viata facand sex neprotejat la varsta asta. Lasam criticile la o parte, ca nu sunt nimeni ca sa te critic.

Exista riscul sa ramai gravida daca:
-A ejaculat in tine [90% gravida]
-Nu a ejaculat in tine. Se poate intampla asta, chiar daca foarte rar [10%] pentru ca lichidul seminal care ii iese la baiat cand e excitat contine spermatozoizi.
Poti lua pastila de a doua zi, pe care o gasesti in farmacii. Daca iti intarzie menstruatia, fa un test de sarcina... si trebuie sa ai foarte mare noroc. Cred ca pentru ceva folositor s-au inventat prezervativele, nu crezi? Si eu am 15 ani, dar la varsta asta as gandii ca imi pun viitorul meu in pericol facand sex neprotejat cu iubitul si dand o mare sansa sa nasc un copil peste 9 luni, nu crezi?

Ca iti incepi viata sexuala iti trebuie o maturitate psihica, pe care nu o ai.Si ce sa vorbim despre informatia care ar trebuie sa ai inainte de a incepe viata sexuala. pentru ca `pur si simplu nu o ai.
Mult succes

| XxBlueRosexX a răspuns:

Puteai sa dai si tu un raspuns mai decent. Ea vrea doar sa stie ce sa faca de ce trebuia s o injuri?

| XxBlueRosexX a răspuns:

Daca nu a lasat in tine nu ai cum sa ramai dar sunt sanse foarte mici...dar pentru siguranta ia pastila de a 2-a zi sau mai asteapta putin si ia-ti un test de sarcina dar eu zic ca pastila e cea mai buna...si pe viitor protejeazate, chiar daca e mai bine fara dar cu prezervativ te poti proteja si de o sarcina nedorita si de boli cu transmisie sexuala

| XxBlueRosexX a răspuns:

Ete na si uh tot handicapat ramai...copilas de 16 ani...jet cu efect rolling on the floor

| misu17 a răspuns:

Ma-ta stie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema ta, rezolvă-ți.

| costellodonatz a răspuns:

Prezervativele si alte metode contraceptive sunt pentru a anula 1+1=3. Dk nu ai folosit prezervativ, eu sper sa ramai insarcinata:d

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Ok...Pastila de a 2-a zi,
Si DA exista riscul sa ramai gravida!
Numai binewinking

| Domiinic a răspuns:

Da este riscul sa ramai gravida dar exista pastila de a 2 zi si dupa iti faci si un test ca sa fii sigura.Bafta!

| OSimplaFata29 a răspuns:

Uite maine poti sa iti cumperi o pilula de a doua zi... dar daca vrei consulta ginecologul si daca nu vrei sa pastrezi copilul intreaba-l de avort. apropo cati ani ai?

| culmea a răspuns:

Dragostea care o daruim mai departe este singura care o pastram pentru noi.

| culmea a răspuns:

Da, fa ce vrei.

| ALXlfc a răspuns:

Pastila de a -2a zi care se ia in maxim 72 de ore de la contactul sexual. sunt doau pastile care se iau la intervat de 12 ore. adica ai laut-o pe prima dupa 12 ore o iei pe cealalta. next time fi mai atenta

| AntigelMăă a răspuns:

Daca si'a dat drumu' in tine...soartarolling on the floor)