| BăiatInteligent a întrebat:

cand vreau sa trsm mesaj in "TpU" la un utilizator imi scrie urmatoarea "Statutul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator".
Ce inseamna si dc mi-a apare?
Cum as putea sa transmit mesaje?
Skz de categorie!=) *Funda)!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil ai foarte mult timp sa intri pe site, au aparut schimbari si uite ce am extras pentru tine de pe blogul administratorului de site, din 30 august:
Marea curatenie a inceput cu segmentarea intre membri juniori si membri seniori. Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior – asta ceva mai incolo.
Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private

Dupa cum vezi, cat timp esti membru junior(pana vei avea 100 de raspunsuri), nu poti TRIMITE mesaje private!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Acel utilizator despre care zici tu si-a setat in pagina asta http://www.TPU.ro/site-users/edit/ la''Vreau sa primesc mesaje de la'' ->>>nici o persoana sau alta varianta! Si tu poti sa faci aceasta setare! Ai de ales intre :
-Toti membrii TPU
-Toti membri seniori TPU
-Prietenii mei de pe TPU
-Nici o persoana

Functia se afla in josul paginii. Bafta!