| Ionut12347 a întrebat:

Am o intrebare, daca fac "dragoste" cu o fata si nu imi dau drumu in ea, exista posibilitatea de a ramane insarcinata?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina poate lua nastere doar in urma procesului de fecundare, care se realizeaza prin procesul de unire a nucleelor existente in cele 2 celule specifice reprezentate printr-un OVUL si un SPERMATOZOID. In concluzie in mod obligatoriu este strict necesar sa existe sperma care contine spermatozoizi. Insa acest proces devine posibil/realizabil NUMAI intr-un singur caz si anume NUMAI daca partenera de sex in acel moment este in asa numita perioada fertila a ciclului menstrual, fiindca doar in acel caz si in acel termen scurt de 3-4 zile poate exista un OVUL VIABIL si disponibil. Sanatate! big grin

| Bernardus a răspuns:

In principiu nu, dar scoaterea penisului nu este o metoda viabila, nu are nimeni control complet