| sleeppy a întrebat:

am o intrebare :..de cite ori e normal sa ierti persoana iubita daca repeta aceiasi greseala spunind minciuni, dar arata ca chiar te iubeste?
sa trec peste asta sau sa nu il mai iert?

Răspuns Câştigător
| C26 a răspuns:

Buna.
Hai sa-ti zic cum sta treaba. Azi iti greseste si tu il ierti happy Treci peste, el zice ca nu se mai repeta etc.
Maine iti greseste iar, tu iubindu-l ai vrea sa-l mai ierti inca o data, si il mai ierti odata ca naa.
Poimaine greseste iar, deja tu nu mai vrei sa-l ierti ca esti comvinsa ca va face la el, iar el comvins ca-l vei ierta din nou, ca vede ca-l iubesti, continuua sa faca tot timpul la fel, pentru ca vede ca este iertat mereu, si ca nu avem puterea sa ne despartim de el.
Eu nu te sfatuiesc sa faci nimic.Dar vazand ca tot il ierti, o sa te ia drept proasta happy Asa sunt baietii, de aia si continuua sa fie asa mereu.Si cred ca ar fi bine sa nu-l ierti, sa te faci suparata, sa-l lasi cateva zile asa pe ace, si asa o sa se gandeasca si el, ca nu e frumos sa minti. happy Inseamna ca nu e suficient de matur ca sa-si recunoasca greselile, sau ma rog. sa-ti spuna adevarul happy Nu cred ca vr-o fata si-ar dorii ca un baiat sa o faca cum vrea el, asa ca ar trebui fetele sa fie mai puternice, si sa nu treaca cu vederea greselile iubitului..Ca greselile astea micute, ajung la greseli mari si grave happy

11 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Nicioadata! Minciuna NU se iarta! Cel putin asta e parerea mea. Cine a mintit o data, o va face 100% si a doua oara.

Salut!

| neutrino a răspuns:

Ceea ce spui tu nu este posibil. Din aceasta cauza, partenerul prins cu minciuna nu merita nici macar a doua sansa.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Nu il mai ierta...Toti sunt asa sad

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu nu acord a doua sansa.
O singura data consider ca o persoana merita iertata. Daca repeta aceeasi greseala, e clar ca nu se schimba!
Nu merita iertata.

| Raiiiisa a răspuns:

Ierti,atata timp cat nu se face un obicei din asta.
Pentru ca asa nu mai are farmec.

| ErikaEri a răspuns:

Treci peste inca odata dar nu il mai ierta. si... poate stii si zicala : ochii pentru ochii, dinte pentru dinte asa ca....treci la treaba

| IMS a răspuns:

Poate nu e bine sa ierti de mai multe ori, dar cand iubesti ierti mereu.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Parerea mea este ca doar o data merita sa iertam deoarece daca iertam a 2 sau a 3 oara se obisnuieste sa fie iertat si mereu va face aceeasi greseala, stii vorba aia ''Lupu isi schimba blana dar naravul ba''.Dar aici conteaza si iubirea daca exista iubire poti sa-i pui conditii gen daca mai faci aia cu mine ai incheiat-o, sau daca se mai intampla o data sa minti ne despartim..depinde de tine.

| emaemma a răspuns:

Daca te-ar iubi adevarat asa cum spune nu ar mai face greseli, nu te-ar mai minti. poate arata ca te iubeste, dar nu ar trebui sa te minta. daca continui sa il ierti el se obisnuieste sa te minta. deci nu e bine. :/ nu cred ca ar mai trebui sa il ierti sad

| OchisorVisator a răspuns:

Buna. eu cred ca tine de ceea ce simti de cate ori il ierti. daca continua sa te minta, aici e o problema, esi conteaza si cu ce te minte. daca continua sa te minta, eu sincer ma indoiesc ca ar tine la tine. daca vrei, pentru inceput, nu va despartiti, doar fii mai distanta cu el, concentreaza-te asupra comportamentului lui si in functie de el v ezi daca te considera jucaria sau iubita lui. mult norocwinking

| bernik a răspuns:

Ceea ce spui tu nu este posibil. Din aceasta cauza, partenerul prins cu minciuna nu merita nici macar a doua sansa. e gresit sa minti.dar uneori o faci fara sa vrei..eu stiu din propria experienta..si iubitul meu m.a iertat mereu sperand ca imi voi reveni.dar acum am senzatia ca nu treuia sa ma ierte de la inceput ca m.as fii invatat minte