| NumeLaMisto0010 a întrebat:

Salut TPU!
Am o intrebare la care am nevoie De ajuor rapid.
Mentionez ca sunt Timid si cand vorbesc Cu o fata MA balbai.
Sunt dansator la Un grup profesionist De 2 Ani. Nu sunt nici la inceput, dar nici in rand Cu ceilalti. Mentionez CA sunt in grup De 2 Ani. De cateva luni a inceput sa imi placa De o fata, si faza este ca la inceput, cand am venit in grup fetei aceleia I-a placut De mine, doar ca a fost cand mie nu-mi placea De ea. Dar acum nu ii place ei De mine (cred). Am venit la dansuri si cu Un prieten, care M-a vorbit De rau si M-a barfit la ei. Acum ei rad De mine pe la spate si nu stiu ce sa fac. MA Deprima, Normal, CA ei vorbesc De mine... Dar ce MA distruge este CA fata De care imi place cred CA si ea Rade De mine.Si am o frica si Mai mare... Cred CA acelei fete ii place De prietenul meu.
Eram la repetitie in Sala, Eram langa prieten si fata respectiva zambea la unul din noi (habar nu am daca la mine sau la prieten) si tot facea contact vizual. (AR fi Sanse sa ii placa De mine, dar nu cred)
Si cand vreau sa dansez Cu una din fete, ele ofteza (nu prea Le place, din 2 motive:
1. CA sunt Mai slab CA ele si CA nu dansez la fel De bine
Sau...
2. CA au ceva personal cu mine)
(am probleme la scris din cauza tastaturii fiindca o am pe engleza si EU scriu pe ro)
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| LaYeR a răspuns:

Să schimbi tastatura în română.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru că fetele simt scârbă daca nu te plac și toate vor să danseze cu ăla care îl plac, știu cum e, sa nu crezi niciodată în zdrențe care spun că nu contează fizicul

| Violleta2022 a răspuns:

Incerca sa nu mai folosesti majuscule la mai toate cuvintele din fraza, ca nu are nici o treaba limba engleza aici, ci tasta de caps lock pe care o tot apesi.

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste balbaitul, este din cauza ca nu ai incredere in tine.
Prietenul lui fii-miu se balbia non stop cand vorbea cu mine, dar cu sotul meu cand vorbea nu avea aceeasi problema, asa am vazut ca el era intimidat masiv de persoana care ii era in fata.
I-a luat ani multi sa se poata controla si sa se simte normal in prezenta mea, ca acum este relaxat si nu se mai balbaie, ba chiar s-a casatorit si noi i-am cununat.
Deci, auto-control ca nu patesti nimic, nu mai sta timorat, incerca sa te relaxezi, ca nu-ti ia nimeni capul daca vorbesti mai rar, dar corect.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, in viata vei da peste multe alte momente in care te sincronizezi prost cu dorintele sau scopul tau.Mai sanatos este sa nu fortezi lucrurile, pentru ca atractie sau chiar iubire cu forta nu poate exista, ci sa te retragi in mod elegant.