| ashmeker a întrebat:

am o intrebare Niste semne ca o fata te place castiga funda + vot cel care spune cat mai multe

3 răspunsuri:
| seNNNzaTioN a răspuns:

Pai cel mai important lucru ar fi sa iti acorde o atentie mai speciala ..sa te urmareasca cu privirea. sa rada la glumele tale. sa iti puna tot feluri de intrebari mai stii tu cum. tot ce trebuie sa faci e sa o simti ca te place si nu uita sa faci tu primul pas big grin

| Seepty a răspuns:

Ca sa iti dai seama ca te place iti recomand sa mergi la ea si sa intri in vorba, adica pune-i intrebari mai perverse iar daca se mai incurca la cuvinte si vorbeste mai putin e evident ca te place.

| bz06kou a răspuns:

Buzele:
-Zâmbete generoase care lasă să se vadă dinții de jos și de sus, pielea fetei fiind relaxată
-Își mușcă buzele sau scoate limba pentru a le umezi
-Își umezeste buzele cu limba; unele femei fac asta dintr-o singură mișcare sau încep cu buza de sus/cea de jos.
-Își ține între dinți una dintre unghiile de la degete
-Își îngroașă buzele și își scoate sânii mai în față

Ochii:
-Privește adânc în ochii tăi iar pupilele îi sunt dilatate
-Își ridică exagerat sprancenele pentru cateva clipe, acest lucru fiind combinat de obicei cu zambete și contact vizual
-Îți face cu ochiul în timp ce discută cu tine sau cand ești la distanță
-Când vorbește cu tine, clipește mai mult decât este normal, fluturandu-și genele.
-Își ridică și coboară sprancenele, apoi îți da un zambet care indică ca e captivată.

Părul:
-Își bagă degetele prin păr. Aceasta poate fi o acțiune făcută o singură dată sau repetitiv.
-Își încolăcește firele de păr pe deget în timp ce te priveste.
-Își dă părul de pe umeri pe spate.

Îmbrăcămintea:
-Dacă poartă haine prin care se pot vedea formele sfârcurilor vei observa cum acestea devin degajate și -erecte.
-Tivul fustei are tendința să arate mai mult din suprafața piciorului.
-Își aranjează, mangâie sau netezește hainele pentru a arata mai bine.

În timp ce stă jos:
-Se miscă după ritmul melodiei, cu ochii privindu-te.
-Se asează stând foarte dreaptă iar mușchii par a fi încordați.
-Stă cu picioarele întredeschise.
-Stă picior peste picior în așa fel încât să i se vadă coapsele.
-Își freacă picioarele unul de celalalt.
-Își fracă picioarele de unul din picioarele mesei.
-Când stă picior peste picior, cel de sus este îndreptat spre tine (îl miscă inainte și inapoi).

Mâinile:
-Palmele sunt la vedere sau își ține mâna cu fața către tine.
-În timp ce vorbeste cu tine, își ține cotul în mână, în timp ce cealaltă mână are palma orientată în sus.
-Își freacă Încheieturile în sus și în jos.
-Stă cu o mână pe sâni (sau numai pe unul singur).
-Își freacă bărbia sau își atinge unul dintre obraji. Acest lucru indică faptul că se gândește la tine și la ea -formând oarecum un cupluhappy.
-Se joacă cu cheile, ridică paharul de pe masă apoi îl pune la loc fară să bea, se joacă cu breloace, jucărioare sau lucrurile care sunt pe masă.
-Se joacă cu bijuteriile, în special folosind mișcări de tragere și scuturare.
-Îți atinge brațul, umărul, talia sau mâna în timp ce vorbește cu tine (în cazul în care nu ai început încă să faci kino cu ea, fraiere happy.
-Se preface că se uită la ceas atunci când treci pe langă ea.

Vocea:
-Își ridică și coboară nivelul vocii pentru a se armoniza cu al tău.
-Își încetinește sau grăbește ritmul vorbirii pentru a se armoniza cu tine.
-Râde la unison cu tine.
-Când este aglomerație, vorbește numai cu tine și se concentrează asupra atenției nedivizate asupra ta.

Diverse:
-Își oglindeste cu tine mișcările corpului și poziția lui
-Tonul culorii pielii îi devine roșiatic
-Suflă fumul cu buzele aproape strânse, direct către tine
-Se apleacă spre față și vorbește la urechea prietenei ei, acțiune specifică elevelor de generală sau liceu.
-La o petrecere - se întamplă ca în unele momente să apară subit prin preajma ta dacă te vei muta în alt loc, apoi va repeta faza; o vei surpinde uitându-se în urma ta, dând peste tine... accidental, te atinge... accidentalhappy

Vezi aici. Funda+Vot?