| Anonimous777 a întrebat:

Am o intrebare, probabil o intrebare foarte frecventa. Plac o fata foarte mult si cred ca si ea ma place deoarece imi vorbeste frumos face glume cu mine dar cand iesim undeva mai multi se comporta de parca nu m-ar mai stii. Deocamdata este intr-o relatie dar i-a zis acum ceva timp unui prieten ca ma place (cam 5-6 luni). Nu stiu cum sa o intreb. Ii fac complimente destul de des. Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca are o relatie, de ce te bagi? + tu crezi ca daca ea il lasa pe ala pentru tine, tie nu-ti va face la fel?
Uneori, cand vad intrebari de genu', ma intreb daca "dragostea" este cea care va prosteste sau sunteti asa din nastere.

P.S: Daca cineva iti vorbeste frumos si face glume, nu inseamna neaparat ca te iubeste.

| darrio2007 a răspuns:

Nu vrea sa stie si cei din anturaj ca, probabil, ii place de tine.Ca sa o intrebi ii spui intre patru ochi.Nu de fata cu altii.

| sofisis a răspuns:

Pai normal ca se comporta distant...are prieten.
Si daca au trecut deja 5-6 LUNI si ea inca e cu prietenul...probabil ca te simpatizeaza si atat. Sau daca te place, considera ca nu ai dat suficiente semnale cum ca daca l-ar lasa p'ala ai vrea ceva serios cu ea si ar merita sa riste.
Cand o prinzi o data singura o poti intreba. Ii poti spune ca stii ca acum cateva luni ii placea de tine si vrei sa stii daca mai e valabil.

| biadia a răspuns:

Cand fetele se comporta frumos cu cineva, nu inseamna neaparat ca il privesc pe acel baiat ca pe un potential iubit. Poate te place ca si amic. Tinand cont ca au trecut deja 6 luni de cand a spus ca te place si ea are in momentul de fata o relatie, nu te poti baza pe acele vorbe. Plus ca trebuie sa afli in ce mod te place? Poate se simte doar bine in compania ta. Gandeste-te daca iti doresti o fata care nu arata ca te apreciaza si in public.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta cu atitudinea asta de muiere nu vei atrage nici o fata, nu-i de mirare ca se fereste de tine in grup, ii rusine. fi mai cu tupeu frate, impunete, fetelor nu le plac catelusii sa stii

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Te place ca pe un prieten cu care se simte bine, nu e indragostita de tine. Dupa ce voi va vedeti de drum tot la iubitul ei in pat incheie seara. Nu-ti mai fa sperante degeaba. PS : Nu ii mai fa complimente.