| JuniorHD a întrebat:

Am o mică nelămurire. Când dezvirginezi o fată trebuie să folosesti prezervativul sau nu? Sau nu conteaza? Vreau să tratați subiectul cu seriozitate deoarece chiar nu stiu si vreau sa aflu.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prezervativul e obligatoriu daca nu folositi alta metoda de contraceptie si daca vrei sa va protejati de boli. in plus e extrem de util in cazul descris de tine, prezervativul este lubrefiat si iti ofera si o minima igiena daca va aparea sangerarea

| RAY a răspuns:

Ai putea sa o penetrezi fara, dar sa nu ejaculezi in vagin, si ea poate lua anticoncepționale, sa evitati sa deveniti parinti, anticoncepționale sa le ia inainte de sex

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul se pune INTOTDEAUNA pe penis, inainte sa fie introdus in vaginul fetei, indiferent ca-i virgina sau nu, ca masura de protectie impotriva unei sarcini, sau a contaminarii cu o boala venerica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul se foloseste de fiecare data cand se practica dezvirginarea atat pentru a se preveni formarea unei sarcini nedorite cat si pentru a usura penetrarea vaginului extrem de stramt a oricarei fete virgine. De asemenea lubrifiantul cu care este tratat exteriorul prezervativului are un rol foarte important in reducerea durerii de dezvirginare resimtite de fata. Se apreciaza ca durerea din timpul dezvirginarii, resimtita se fete se reduce foarte mult la circa 1/3 sau chiar 1/4 fata de cea care se simte in cazul in care nu este folosit prezervativul. Folosirea prezervativului reprezinta un act de respect fata de durerea pricinuita chiar si in mod involuntar in momentul penetrarii vaginului. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, este foarte bine sa folosesti prezervativul, ori de cate ori faci sex.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Evident ca trebuie folosit, pentru a evita o sarcina nedorita. Succes!

| RaduCiprian a răspuns:

De ce sa te riști? Folosește prezervativul și asa scapi de griji nene

| Claudia2018 a răspuns:

Nu conteaza cum o faci. Trebuie doar sa o faci, dar daca vrei sa nu te murdaresti de sange pe penis, foloseste un prezervativ. Funda? =D

| suntserios a răspuns (pentru Claudia2018):

Dar poate conteaza, ca poate nu vor un copil din prima incercare