| Ancaaa23456 a întrebat:

Am o mică problemă.
Cam de dinainte de Revelion am început să vorbesc cu un băiat care era printre persoanele adunate pentru petrecere. Am început să îl plac și am aflat că și el mă place. Până la urmă ne-am cuplat în noaptea de Revelion, iar a doua zi am vorbit și acum suntem împreună.
Problema e că nu îl mai plac. Sau, mai bine zis, nu cred că l-am plăcut prea mult, ci doar aveam impresia asta, sau ceva de genul. Vreau să mă despart de el și nu știu cum să o fac fără să-l rănesc sau să pară că mi-am bătut joc.
El e super mega simpatic și îmi dau seama că mă place mult din felul în care mă privește și din ce îmi spun și prietenii.
Știu că am fost idioată și că ar fi trebuit să-mi analizez mai bine sentimentele, dar chiar nu mi-am imaginat că nu o să mai simt absolut nimic pentru el imeiat ce o sa ajungem să fim împreună.
Vă rog, ajutoor!
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine este sa ii spui adevarul. Ti-ai analizat sentimentele, il placi ca prieten dar nu vrei sa fiti impreuna. E mai bine sa ii spui acum decat sa o lungiti. El isi va da oricum seama ca e ceva in neregula si veti suferi. Spune-i adevarul, este iesirea cea mai rapida si mai fara suferinta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni. Fa-ti o introspectie ca lumea si daca nu se poate spune-i ca-l rogi sa te ierte dar... asta e!

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i baiatului adevarul, ca el sa-si gaseasca alta fata care sa-l iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il faci pe el sa se desparta de tine asa se va supara dar mai putin

| loveXanime a răspuns:

In primul rand incearca sa fi sincera cu tine insaticca mai apoi sa poti fii sincera cu el.iar cand ii spui adevarul incearca sa il convingi prin exemple palpabile ca ar fi mult mai bine pentru amandoi sa fiti doar prieteni