| OliverHeldens a întrebat:

Am o mica problema...Fiind mai timid n-am tupeul acela sa ii zic unei fete sa iesim etc.
In sensul ca incep sa transpir, sa tremur etc.

Ce pot sa fac sa scap de aceste simptome?

9 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Poate îţi plac băieţii.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Adopta atitudinea de bad boys

| Satango a răspuns:

Bună!

În primul rând, e important să ţii minte că o fată care iese în oraş cu tine nu iţi face ţie o favoare. Lucrurile sunt egale. Are ocazia să se distreze la fel de mult ca şi tine.
Aceste simptome de care vorbeşti vor trece doar după ce vei ''exersa'' să propui fetelor o ieşire în oraş. După vei fi mai relaxat. Nu-ţi fie frică de nu refuz, dacă o fată te place va accepta, dacă nu din contră. Nu întotdeauna viaţa ne oferă ceea ce ne dorim.

| Rainmaker a răspuns:

Salut Oliver!
Esti timid, dar poti sa te tratezi dude.
Daca ai reusit sa captezi interesul unei fete, lucrurile sunt aproape rezolvate.Pentru inceput poti s-o astepti cand iese de la scoala si apoi s-o conduci acasa. Ulterior ii poti propune si o iesire la o plimbare, la un suc si asa mai departe. Daca va simtiti bine impreuna, lucrurile vor avansa de la sne.Curaj si bafta! ...Cat despre "simptome", vor trece de la sine.

| RaisaPretty a răspuns:

Incearca la momentul respectiv sa respiri adanc. Trage aer in piept si spune-o

| missme99 a răspuns:

Trebuie sa nu iti mai fie frica de refuz si de parerea altora. Ca timiditatea de aici pleaca...de la frica de reactie a celorlalti. Trebuie sa intelegi ca si fetele sunt niste simpli oameni ca si tine si ca chiar daca esti refuzat, de multe ori refuzul nu are nici cea mai mica legatura cu tine.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Gandeste-te ca esti pe un camp cu flori si ca vorbesti cu o persoana.

| AndyAndrey01 a răspuns:

Inchide ochii cand te intalnesti cu ea inspira si expira si spune-i daca vrea sa iesiti in oras

| Bellee a răspuns:

Bea si tu vreo 2 energizante, pe mine
ma ajuta sa devin mai sociabila:d:d