| GoodLuck15 a întrebat:

Am o micuta problema amoroasa.
Deci eu in momentul de fata ma regasesc in vorba:"Ne-am indragostit ca dracu, eu de tine, tu de altul". Credeti-ma ca nu este deloc amuzant ci din contra e un subiect pe care trebuie sa il discut cu cineva si m-am gandit ca voi cei de pe TPU ma veti putea ajuta.
Acum 2-3 ani, o fata ma placea enorm, era efectiv inebunita dupa mine.Mi-am dat si singur seama dupa gesturile pe care le facea si apropourile ei fata de mine, dar mi-a si recunoscut ea, chestia asta.Acum ca timpul a trecut am inceput sa ma indragostesc eu de ea, inainte nu ii dadeam importanta, era mai mica si mai naiba, nu ma atragea asa cum ma atrage acum si nu voiam sa ma complic cu o pustoaica.Acum nu stiu ce vraja mi-a facut, ca parca s-a intors roata si sunt pus eu in situatia ei de acum 2-3 anilaughing. Intrebarea mea este:cum as putea afla eu de ce ea inainte ma placea asa nebuneste si acum nu ma mai vrea, dar o vreau eu? Adica as vrea sa pot sa aflu asta si imi doresc enorm sa aflu motivul pentru care nu ma mai place, fiindca zi de zi ma gandesc la asta si efectiv trece viata pe langa mine si eu sunt indragostit lulea de aceasta fata, iar ea acum nu imi mai da prea multa importanta.V-as multumii enorm daca m-ati putea ajuta cu aceasta dilema.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa se intample asa, la inceput ea era micuta, ii batea inima dupa un flacau mai maricel si si-a facut vise cu tine, vise care i-au fost spulberate cand tu nu ai bagat-o in seama.
Anii au trecut, fertita cea micuta a crescut, transformandu-se iintr-o domnisoara frumoasa.
Dar ce folos, ai ranit-o atunci, iar acum nu mai are nimic pentru tine, nici un fel de simpatie sau atractie.
Nu-i nici o dilema, este doar o explicatie logica, bazata pe realitate!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Batei apropouri râde putin de ea despre chestia din trecut cand ii placea de tine. Dai de inteles ca nu avea nici o sansa, poate acum cu anumite conditii (le pui tu)

| Freya1 a răspuns:

Mereu se intampla asa de acea trebuie mereu sa avem grija pe cine bagam in seama, pe cine apreciem si de cine ne batem joc.
Roata s-a intors deoarece in timpul asta ea ti-a acordat atata atentie incat tu ai inceput sa o cunosti mai bine si a inceput sa iti placa dar nu ai reactionat iar ea pur si simplu s-a saturat si resemnat ca nu o sa fie nimic si atunci ia trecut indragosteala si a mers mai departe.Sti cum e sa umbi dupa un om 2 3 ani si el nimic nu e de ici de colo si probabil sa framantat si a suferit mult asa ca mai bine ai lasa-o in pace si nu te-ai mai juca cu sentimentele ei doar asa ca ti-ai dat tu seama dupa 3 ani ca ea de fapt e marea ta dragostea.