| Lony123 a întrebat:

Am o nelamurire si as dori raspunsuri serioase.
Aseara in jurul orei 22 am avut contact sexual cu iubita mea.
Inainte de actul in sine, eu am ejaculat fara ca absolut nicio picatura sa o atinga pe corp.
M-am sters repede pe fuga cu un servetel normal dar nu stiu cat de bine, fara sa ma spal pe maini sau pe penis.
Dupa, cand sa montez prezervativul, l-am pus doar pe cap si am constatat ca era invers si l-am intors repede punandu-l cu partea corecta si a inceput actul in sine.
Menstruatia i-a venit vineri, ieri fiind joi..mai avand o foarte foarte usoara scurgere maronie.
Acum nelamurirea mea este:e posibil sa poata ramane insarcinata? Daca da, se poate rezolva daca ia astazi pastila?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar nu ramane insarcinata si ar fi absolut inutil sa ia pastila lol

| corbulalbrosu a răspuns:

Din explicatiile tale intortocheate laughing se subintelege ca actuala menstruatie a inceput in data de 21 Decembrie (vinerea trecuta) si ieri 27 Decembrie, (adica joi), probabil in ultima zi a menstruatiei, ai intretinut actul sexual amintit. In situatia descrisa posibilitatea de a se fi lipit vreun spermatozoid de prezervativ si astfel sa ajunga in vagin este extrem de mica, dar presupunand ca prin absurd s-ar fi putut intampla, chiar si in acel caz formarea unei sarcini in urma unui sex intretinut in a 6-a, zi a menstruatie (ciclului) ar fi posibila NUMAI daca lungimea ciclului menstrual ar fi ori foarte/extrem de DEREGLAT, sau in cazul in care lungimea ca numar de zile ar fi mereu mai mica de 24 de zile. In cazul in care lungimea ciclului menstrual este MEREU mai mare de 25 de zile, in acel caz formarea sarcinii in proportie de peste 99% este IMPOSIBILA in acest caz, chiar si in situatia in care ai fi ejaculat intentionat sperma in vagin. Ar fi complet absurd si cu totul iresponsabil sa folositi intr-un astfel de caz pastila de a 2-a zi. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate sa ramana gravida pentru ca actul sexual a avut loc cu o zi inainte de venirea menstruatiei.

| Crackman a răspuns:

Nu se ramane insarcinata.
Doar daca : ii dai fara prezervativ ( pre ejaculare), iti dai drumul in ea, sau un cunoscut de al tau.
Ideea este ca nu ar trebui sa te ingrijorezi.
Chestia cu aia maro nu stiu.