| Outspoken19 a întrebat:

am o problema. am o prietena in scoala cu un an mai mare ca mine. Eu o plac si a zis daca ma place. a zis ca sunt frumusel, de trebuie, dragut cu ea etc dar nu o atrag?
Ce ar trebui sa fac ca sa "o atrag"?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Nu a răspuns:

Nu ai ce sa faci ca sa o atragi. Nu incerca sa fii altfel pentru o persoana, ca nu te poti schimba cat bati din palme, iar falsitatea in "schimbare" se vede si iti strica si partile bune.
Probabil e obisnuita cu alt gen de baieti, fie ii plac aia mai cuminti, fie mai "rai" si ti-a zis-o foarte frumos sa nu-ti pierzi timpul cu ea, ca nici ei nu i-ar place sa se prefaca apoi ca te place si de fapt sa nu fie asa.
Concluzia: mergi mai departe, nu va potriviti, asta e.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata ti-a spus politicos sa-ti vezi de treaba ta. Ascult-o, nu fi penibil.

| TheBrainiac a răspuns:

Salut! In primul rand, ar trebui sa iti vezi de viata mai departe, pentru ca e greu din moment ce ti-a zis ca nu o atragi, sa o reatragi.
In al doilea rand, ce trebuie sa faci cand vine vb de atractie e sa ai un stil de viata atractiv. Asta insemnand sa te ingrijesti la maxim, sa ai un cerc de prieteni si sa fii sociabil, sa practici un sport sau sa iei lectii de dans sau ceva, sa fii optimist si sa te gandesti la viitor. Intr-un cuvant: sa faci ceva ce nu toata lumea face. Daca faci toate astea si nu numai, iti garantez eu ca o sa fii atractiv, nu numai pentru o singura fata. Mult succes!

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Sa inveti limba romana.